imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

app store úklid

Apple nevtipkuje… uklízí celý App Store


Apple začal minulý rok s kompletním úklidem, který pokračuje i tento rok. Z App Storu mizí stovky aplikací nesplňující daná kritéria. Apple se pomocí tohoto kroku snaží vylepšit uživatelský prožitek.

Na App Storu naleznete nespočet aplikací. Přesných čísel jsme se na WWDC nedočkali, podle nás je to ale něco mezi 2,5 až 3 miliony, což je strašně moc. Zejména vzhledem k tomu, že Apple nastavil pro aplikace povolené v App Storu přísná pravidla. Vývojáři musí splnit dlouhý seznam požadavků, aby byla jejich aplikace v obchodě uvedena.

app store úklid

Moderátoři App Storu začali v loňském roce kontrolovat jeho obsah ve snaze najít aplikace, které zadaná kritéria nesplňují. Doslova proti nim „vyhlásili válku“ a začali s čistkou. Největší zátah je pak na aplikace vytvořené přes šablonu. Ačkoliv aplikace vytvořené přes DIY šablony na obchod nahrávat nelze, vždy se najdou nějací vývojáři, kterým se pravidla podaří obejít. Jejich výtvory se ale dlouhého života nedočkají.

Aplikace může být smazána i v případě, že se bude jednat o duplikát nebo kopii. Vysoce návykové hry jako 2048 nebo Flappy Bird jsou kopírovány ze všech stran a publikovány s jen malými modifikacemi. I kdyby si takovou aplikaci omylem stáhl jeden uživatel ze sta nebo i tisíce, stále se to vývojáři vyplatí. Stejně jako spam pak umožňují stáhnout aplikaci chráněnou autorským právem zdarma. Na tento problém se pak zaměřují i moderátoři Google Play.

app store úklid

Některá známá jména zmizí i kvůli změnám v iOS 11 z důvodu přechodu na 64 bitů. Klasické aplikace éry 32 bitů již nebudou podporovány. Vývojáři mají nicméně čas své výtvory vylepšit až do konce září. V případě, že se v obchodě nalezne nějaká historická aplikace, o kterou po určitou dobu nikdo neprojevil nejmenší zájem, rozhodne o jejím osudu Apple.

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.