imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Apple ochrání klávesnici od drobků


Chtěli byste notebook, který by dokázal přežít veškeré vaše nehody, i kdybyste nad ním třeba jedli a pili? Apple už má odpovídající patent, obligátní otázkou však je, jestli se někdy přerodí v reálný produkt.

Novou klávesnici od Applu jsme si zamilovali. V aktuálních zařízeních je již druhá generace s technologií Butterfly. Líbila se nám i ta předchozí, současné rozložení s ještě menšími rozestupy však pomáhá k tomu, že se pod jednotlivé klávesy dostává jen malé množství drobků a dalšího nepořádku.

Patent udělený z roku 2016 by měl být posledním krokem k dokonalosti, Apple v současnosti pracuje na novém modelu, který by zabránil vniku kompletně všech nečistot – drobkům, prachu nebo tekutinám.

Nečistoty nejenže zapříčiňují, že se klávesy občas zasekávají nebo je nelze domáčknout, v případě tekutin mluvíme i o reálné hrozbě poškození hardwaru. Opravdu nejde o výjimky, když do servisu přicházejí uživatelé se zařízením ve strašném stavu. Pro 6-8 let používaný laptop jsou běžným příslušenstvím kusy pizzy a dva hrnky kávy.

Řešením může být speciální štěteček. První generace klávesnice s Butterfly (jež se objevila ve 12“ MacBooku) měla stejný mechanismus. Výška zdvihu byla rovná a krátká, stačí tak už jen zajistit okolní prostory, aby se pod klávesy nedostával nepořádek.

„Těsnění“ má být umístěno mezi klávesu a pohyblivé části, žádné materiály by se tak do mechanismu nedostávaly a vše by bylo mnohem snadnější na údržbu. Hlavní myšlenkou je něco takového, jako byly staré gumové klávesnice, jež bez problému odolaly veškerým nečistotám. Dokonce byly i omyvatelné.

Jedinou „drobnou“ nevýhodou byl fakt, že se na nich nedalo pořádně psát. Jestliže by se Applu podařilo zachovat aktuální kvalitu klávesnice, přičemž by dovnitř přibylo jen nové těsnění pro ochranu našeho hardwaru, šlo by o příjemný krok kupředu. Už žádné nehody, jen šťastní uživatelé.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.