imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

datum apple wwdc 2017

Apple odhalil datum pro WWDC 2017


Letos jsme se dočkali opravdu brzy: výroční vývojářská konference Applu WWDC se letos uskuteční v San Jose v Kalifornii ve dnech 5.-9. června.  Proč je to pro nás důležité? Protože v rámci zahajovací ceremonie zde bývají tradičně představeny nové iOS, macOS a watchOS.

Apple letos zveřejnil datum a místo konání WWDC na svých stránkách – přitom místo je poněkud novinkou, jelikož v minulých letech se vývojáři z celého světa potkávali na konferenci v Moscone Center v San Franciscu a do San Jose tak zavítá vůbec poprvé od roku 2002.

datum apple wwdc 2017
WWDC v roce 2016 v San Franciscu

Ačkoliv je konference zaměřena především na vývojáře, zájem vyvolává i u běžné veřejnosti, protože Apple obvykle v rámci zahajovací ceremonie představuje své nejnovější operační systémy. Ani letošní rok pravděpodobně nebude výjimkou a tak bychom mohli iOS 11, macOS 10.13 a watchOS a tvOS poprvé spatřit 5. června. Obvykle se dostane i na nějaká ta překvapení, ačkoliv hardware vzhledem k minulým letem očekávat nemůžeme.

Staronová lokace McEnery Convention Center je vzdálena jen pár minut od nové centrály Applu v Cupertinu. Jako vždy bude přítomno 1000 inženýrů Applu, kteří budou přednášet pro zhruba 5000 návštěvníků. Koncerence se zúčastní také správa města a pro návštěvníky bude připraven zajímavý program.

datum apple wwdc 2017

Proč tuto událost pořádají letos jinde a proč oznamují datum o několik měsíců dříve než obvykle? John Gruber měl možnost si o tom trochu popovídat s Philem Schillerem a ten mu sdělil, že pomocí těchto dvou kroků by rádi vyšli vstříc vývojářům. Zaprvé, když se o události dozví dříve, bude pro ně mnohem jednodušší si naplánovat cestu, a za druhé, ubytování je zde oproti San Franciscu mnohem levnější.

Starosta San Jose Sam Liccardo se k tomuto oznámení vyjádřil následovně:

Jsme nadšení, že si Apple vybral pro svou WWDC San Jose, srdce Silicon Valley a místo historicky první WWDC. Těšíme se na spolupráci s Applem a vytvoření výjimečné akce pro tisíce účastníků, kteří kvůli této významné události San Jose navštíví. Jménem našeho celého města bych rád srdečně přivítal všechny Apple vývojáře, partnery a fanoušky z celého světa v San Jose, kde Apple světu představí své největší novinky.

Hodnota vstupenky činí 1599 dolarů a stejně jako minulé roky ji budete moci „vyhrát“ – neboli možnost si je zakoupit. Registrace začne 27. března v 19:00 SEČ a předpokladem je členství ve vývojářském programu Applu. Pokud bude zahajovací ceremonie přenášena živě jako v předchozích letech – a nevidíme důvod, proč by tomu tak nebylo – přineseme vám z události živý komentář.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.