imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple oficiálně vytrolil CES


Firma, která se nikdy světově největší výstavy spotřební elektroniky přímo neúčastní, se opět dokázala na výstavě objevit.

Jde o standardní postup, kdy se Apple neúčastní výstav, kde jsou zastoupeny i další firmy z odvětví. Tímto přístupem se pochopitelně snaží ukázat, že myslí jinak. Mají místo toho vlastní dobře známé akce, které svůj vrchol zažívaly v období Steva Jobse, ale i dnes jde o velmi zajímavé události. Jen si připomeňme třeba říjnovou Keynote iPadu.

Consumer Electronics Show (CES) – jedna z největších technologických událostí roku – se tradičně pořádá v Las Vegas. Je tu téměř každý výrobce spotřební elektroniky, najdeme tu každého od začínajících projektů až po nejznámější značky světa. Podle toho je také obrovské množství produktů, které se zde objevují. Najdeme zde nové pračky, reproduktory nebo třeba čtečky otisků prstů.

Apple zde není, alespoň jeho produkty ne. Letos se mu však podařilo, aby se jeho logo v rámci výstavy ukázalo. Stačilo, aby americká firma umístila svůj billboard přímo vedle výstaviště.

K tomu asi není co dodávat. Společnost využívá slavného rčení, že: „Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas.“ Apple konkrétně říká: „Co se stane na vašem iPhonu, zůstane na vašem iPhonu.“ Trochu si tak střílí Googlu (dobře, docela dost), o kterém se ví, že rád data uživatelů používá pro obchodní účely.

Billboard je vyveden pouze v jednom provedení, rozhodně se tak nemůžeme bavit o nějaké celostátní kampani, jde spíše o takový jednorázový žert.

Zdroj: Engadget

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.