imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple otevře novou prodejnu. A zase v Číně


Apple oznámil, že 24. ledna 2015 otevře novou prodejnu. Ta je postavena tak, aby udržela nápor návštěvníků v oblasti s nejvíce rozvíjejícím se trhem v Číně. Nový obchod v Hangchow se nachází ve východní části provincie Če-ťiang, v jejímž hlavním městě žije více než 6,5 milionu lidí a leží asi 150 km jihovýchodně od Šanghaje.

Jezero ve městě Hangchow. | Fotografie: Chopstix & City
Jezero ve městě Hangchow. | Fotografie: Chopstix & City

Apple Store byl pojmenován Westlake, což odpovídá názvu populárnímu jezeru, které se rozprostírá nedaleko od místa, kam architekti usadili novou budovu Applu. Zahajovací ceremoniál se odehraje příští sobotu v 9 hodin místního času. Apple připravil pro prvních 1000 návštěvníků dárek v podobě trička a slibuje, že na tuto návštěvu nikdy nezapomenou.

Westlake bude 14. Apple Storem v Číně. Společnost má momentálně čtyři obchody v hlavnm městě Pekingu, čtyři v Šanghaji a jeden v Čcheng-tu, Vuhsziban, v Šen-čenu, Zhengzhou a Chongqing. Tim Cook prohlásil, že do roku 2016 by chtěl mít v zemi celkem 40 obchodů. Tak uvidíme…

Apple v Číně:

shanghaiiapm_hero_2x pudong_hero_2x nanjingeast_hero_2x chinacentralmall_hero_2x sanlitun_hero_2x

Zdroj: AppAdvice. Titulní fotografie: Apple.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.