imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple Pay dorazil… do Kazachstánu!


Od dnešního dne si mohou uživatelé z Belgie a Kazachstánu užívat výhody uzavřeného platebního systému od Applu. Náš region zůstává prázdným místem na mapě.

Podle očekávání se díky spolupráci s BNP Paribas Fortis umožnilo používání služby u belgických uživatelů iPhonů a Apple Watch. Mezi podporované banky patří Fintro a Hello Bank.

Mezi podporované státy se nicméně dostala ještě jedna země, která u českého uživatele zanechává trochu pachuti… Mezi státy, kde lze Apple Pay využívat, totiž přibyl Kazachstán. Seznam bank je vcelku široký: Eurasian Bank, Halyk Bank, ForteBank, Sberbank, Bank CenterCredit a ATFBank. Drobným překvapením pro nás byl fakt, že je v této zemi připraveno na bezkontaktní placení až 65 % všech terminálů.

Službu Apple Pay, jež se představila v roce 2014, podporují: USA, Kanada, Austrálie, Čína, Singapur, Švýcarsko, Francie, Japonsko, Španělsko, Itálie, Švédsko, Finsko, Dánsko, Rusko, Nový Zéland, Brazílie, Polsko, Irsko, Ukrajina, Belgie a Kazachstán. V přípravě jsou pak Německo a Saúdská Arábie.

Je skutečně smutným faktem, že celý náš region je stále bez podpory. Žádný ze států, kde najdeme iSTYLE, na seznamu není. U nás se však díky informačním únikům bank můžeme těšit už na začátku nadcházejícího roku. Pro Apple jsou klíčovými faktory celkový počet uživatelů, stav bankovního sektoru a HDP na osobu.

Brzy bychom se mohli dočkat naší milované služby v Revolutu – zástupci fintechové firmy prozrazují, že jsou již velice blízko dohodě, aby se v jejich aplikaci rozsvítilo logo Apple Pay.

My už se těšíme na oslavu příchodu Apple Pay pomocí prvního piva zaplaceného Apple Watch. Jak chcete Apple Pay použít poprvé vy?

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.