imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Apple Pay dorazil… do Kazachstánu!


Od dnešního dne si mohou uživatelé z Belgie a Kazachstánu užívat výhody uzavřeného platebního systému od Applu. Náš region zůstává prázdným místem na mapě.

Podle očekávání se díky spolupráci s BNP Paribas Fortis umožnilo používání služby u belgických uživatelů iPhonů a Apple Watch. Mezi podporované banky patří Fintro a Hello Bank.

Mezi podporované státy se nicméně dostala ještě jedna země, která u českého uživatele zanechává trochu pachuti… Mezi státy, kde lze Apple Pay využívat, totiž přibyl Kazachstán. Seznam bank je vcelku široký: Eurasian Bank, Halyk Bank, ForteBank, Sberbank, Bank CenterCredit a ATFBank. Drobným překvapením pro nás byl fakt, že je v této zemi připraveno na bezkontaktní placení až 65 % všech terminálů.

Službu Apple Pay, jež se představila v roce 2014, podporují: USA, Kanada, Austrálie, Čína, Singapur, Švýcarsko, Francie, Japonsko, Španělsko, Itálie, Švédsko, Finsko, Dánsko, Rusko, Nový Zéland, Brazílie, Polsko, Irsko, Ukrajina, Belgie a Kazachstán. V přípravě jsou pak Německo a Saúdská Arábie.

Je skutečně smutným faktem, že celý náš region je stále bez podpory. Žádný ze států, kde najdeme iSTYLE, na seznamu není. U nás se však díky informačním únikům bank můžeme těšit už na začátku nadcházejícího roku. Pro Apple jsou klíčovými faktory celkový počet uživatelů, stav bankovního sektoru a HDP na osobu.

Brzy bychom se mohli dočkat naší milované služby v Revolutu – zástupci fintechové firmy prozrazují, že jsou již velice blízko dohodě, aby se v jejich aplikaci rozsvítilo logo Apple Pay.

My už se těšíme na oslavu příchodu Apple Pay pomocí prvního piva zaplaceného Apple Watch. Jak chcete Apple Pay použít poprvé vy?

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.