imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple Pencil 2 je úžasná!


Pochopitelně se nepohybujeme v kategorii, kdy by tu byl úplně nový produkt. Drobné novinky však zásadně zlepší uživatelský zážitek. Pojďme si projít nové vlastnosti Apple Pencil 2.

Apple svou Apple Pencil představil v roce 2015 jako příslušenství k iPadu Pro. Oznámení bylo zajímavé nejen proto, že šlo zcela proti Jobsovu „kdo by chtěl stylus“, ale i protože dalo tabletu řadu skvělých možností. Například se práce s grafikou, editace fotek nebo tvorba poznámek dostaly na úplně novou úroveň.

Technologie se za poslední tři roky příliš nezměnila, což je vcelku pochopitelné, v aktuální formě nezbývá příliš prostoru pro inovace. Neznamená to však, že by se vývojáři v Applu nudili, představení Apple Pencil 2 to potvrzuje. Novinka přesně řeší mezery prvního modelu, aniž by se zásadně měnil základ specifikací. Proto můžeme říct, že

se nezlepšily schopnosti, ale použitelnost Apple Pencil.

Díky příchodu bezdrátového nabíjení jsme se zbavili poslední pohyblivé části zařízení, protože zmizela krytka Lightning konektoru. No a samozřejmě zmizel i samotný konektor, což je další krok k lepší použitelnosti.

Celkový design se stal sofistikovanějším (zmizel mimochodem stříbrný pásek na konci Apple Pencil) a nabíjení se zásadně zjednodušilo, což jsou dvě nejdůležitější změny. U stylusu totiž stupidnost nabíjení směle konkurovala řešení Magic Mouse 2, kde jste museli pro zapojení otočit myš na záda. Od teď stačí Apple Pencil přiblížit k boku iPadu, kde vše převezmou magnety a bezdrátové nabíjení.

Připevňování stylusu k iPadu je další novinkou. K jeho dosažení byly potřeba dvě věci – jedna už byla splněna, když se tablet v předchozích letech dočkal plochých hran; druhou důležitou změnu je fakt, že se stylus dočkal alespoň jedné rovné strany s rýhou, do níž zapadne právě strana tabletu.

Přestože jsme zatím druhou Apple Pencil v ruce nedrželi, věříme, že půjde o mnohem příjemnější kus hardwaru. I pro držení v ruce si člověk bude moci najít více různých poloh, současné řešení nevyhovovalo všem.

Nesmíme zapomenout ani na to, že dorazila i nová gesta. Dokonce je lze upravovat podle vlastních preferencí. Jestliže na pero klepnete dvakrát, dostanete se do nastavení. Například u aplikace Notes půjde ve vteřině použít gumu, což zásadně urychlí používání příslušenství.

Druhá generace je kompatibilní pouze s letošními modely iPadu (12,9“ iPad Pro třetí generace a 11“ iPad Pro). Známe již i českou cenu, která se dostala na 3 490 Kč.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.