imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple Pencil mění životy


Apple Pencil je takovým nevlastním dítětem příslušenství od Applu. Od uvedení jsme se o tužce příliš nedoslechli. Nicméně v některých odvětvích jde o skutečně důležitý nástroj. O Apple Pencil nedávno promluvil třeba hlavní designer Rapha, firmy specializující se na oblečení a příslušenství pro cyklisty. Zařízení od americké firmy jim totiž zcela změnilo každodenní workflow.

Milovníci cyklistiky společnost Rapha jistě znají. Firma z Londýna se zaměřuje na tvorbu vysoce kvalitních produktů za relativně vysokou cenu. Hlavním designérem Rapha je Alex Valdman – spokojený uživatel iPadu Pro s Apple Pencil, který tyto nástroje používá během běžného pracovního dne. Nyní světu ukázal, co s produkty od Applu dělá.

Valdman v rozhovoru pro TechCrunch prozradil, jak příchod dvojice iPad Pro a Apple Penci změnil jeho život. Zaprvé se pro něj vše ulehčilo.

Před iPadem Pro a Apple Pencil jsem měl kolem sebe hromadu zápisníků,“ prozrazuje Alex Valdman, ředitel designového oddělení Rapha. „Jeden jsem měl v obývacím pokoji, jeden v kuchyni, další v ložnici, jiný v práci, další přenosný a jeden miniaturní v peněžence. Dokážete si to představit. Pořád mít na dosah ruky zápisník nebo skicář.

Vedle skicářů se změnilo i jeho workflow. Valdman řadu svých kreseb, návrhů a plánů sdílí s hromadou dalších zaměstnanců. Není těžké si představit, jak digitalizace pomohla vše ulehčit.

Rozhoduji o více než 800 možnostech kolekcí krát tři překrývající se sezony, denně mi do mailu přistane 200 zpráv, musím designovat, získávat inspiraci a vše správně usměrňovat. Řídím meetingy, reporty, navrhuji nový dům a mám v zařízení i všechny osobní věci, jako rezervaci ubytování, hudbu, složenky apod.,“ prozradil. „Je jen jedna věc, která mi pomáhá k organizovanosti, umožňuje mi kreativně komunikovat a vejde se mi do tašky přes rameno. iPad Pro mi umožňuje mít celý svůj život na dlani.

Zdroj: TechCrunch

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!