imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple integrace siri do zpráv

Apple plánuje do zpráv integrovat Siri


Osobní asistenti jsou v kurzu: každý den se nám dostává zpráv o rozvíjejících se technologiích a naštěstí nepřichází pouze od konkurence. Z nejnovější patentové žádosti Applu lze vyvodit, že společnost plánuje vylepšit Siri po stránce hardwarové i softwarové.

Zmíněný patent byl schválen pod názvem „Inteligentní automatizovaný asistent v prostředí zpráv“. Patent zahrnuje také několik obrázků znázorňujících, jak by měla novinka vypadat v praxi. Nejdůležitější částí patentu je pak možnost Siri zahájit v budoucnu interakci i v prostředí skupinové konverzace a ne pouze jeden na jednoho.

apple integrace siri do zpráv

Pomyslný systém by pak byl naprosto odlišní od toho, co známe dnes, a jeho největší výhodou by bylo rozpoznávání hlasu. Nehledě na to, jak moc bychom si to přáli, Siri jednoduše není inteligentní ani chytrá, popsat by se dala jedině jako krapet hloupá. S novým vývojem by mohl Apple nastavit kurz směrem k opravdové umělé inteligenci, nejdříve se ale pojďme podívat, co by takový systém přinesl nám, uživatelům.

Kromě schopnosti analyzovat námi přidaná data a přesnějšího rozpoznávání řeči by Siri mohla lépe poznávat zvyky uživatelů kladením otázek při zaslechnutí nejednoznačné informace. V popisu patentu se mluví také o možnosti asistentky zkoumat a vyhodnotit vaše uložené fotografie. Taková funkce byla představena u produktů konkurence, nicméně nefungovala moc dobře.

apple integrace siri do zpráv

Díky spojení hlasové a psané komunikace by mohl Apple uživatelům zajistit také její nejvyšší zabezpečení. Siri by mohla ukládat hlasové povely ve formě zpráv a tak vytvořit bližší pouto s uživatelem. V textovém systému by si kromě rozpoznávání obrázků mohla pamatovat i jejich obsah.

Jednoduchý příklad: stojíte v obchodě před sekcí se šampóny a nahlas uvažujete, že kdyby byl ten nový šampon levnější, určitě byste jej vyzkoušeli, nicméně nějaký šampon proti lupům potřebujete a tak si koupíte nějaký jiný. Po pár týdnech se Siri zmíníte, že vám dochází šampon a jakmile budete v obchodě příště, potřebujete od ní připomenout nějaký jiný druh v závislosti na vývoji cen šamponů.

apple integrace siri do zpráv

Závěrem by mohl systém vytvářet pomocí internetu ucelenou správu dostupných obrazových a zvukových informací integrovaných do psaného formátu. To zní opravdu super, zejména kdyby vše fungovalo tak, aby šla dostupná data využít ve prospěch uživatele. Zatím nevíme, jakým způsobem budou v blízké budoucnosti informace uvedené v patentu převedeny do reálného světa, díky tomu všemu se ale čím dál více těšíme, co přinese letošní WWDC, na kterém bude Siri zajisté jedno z hlavních témat.

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.