imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

macbook pro

Apple pomalu ukončuje první MacBooky Pro s Retinou


Apple představil první MacBook Pro s Retina displejem 11. června 2012 na konané WWDC. Tenoučký model okouzlil úplně všechny a všichni si ho chtěli koupit.

Model byl oblíbený i mezi profesionály a pochvaloval si ho například Marco Arment, CTO Tumblru, který se o něm vyjádřil slovy: „nejlepší laptop všech dob“. Jeho funkcionalita a přenositelnost nejsou v dnešní době považovány za něco světoborného, v té době šlo ale o výjimečný stroj.

“Necelý rok od úmrtí Steva Jobse, v roce 2012, šlo o vrchol Jobsovy vize pro Mac“, – řekl loni Arment ve svém příspěvku.

Novinka přinášela v porovnání s předchozími modely spoustu výhod. Byla tenčí a jednalo se o první MacBook Pro s Retina displejem. Zároveň v porovnání s dnešními modely přinášel také větší možnosti konektivity, když zahrnoval dvojici portů Thunderbolt, USB-A porty, HDMI port a slot na SD kartu. Dnes se něco takového jen těžko představuje.

Pro fanoušky MacBooku Pro s displejem Retina máme ovšem špatnou zprávu. Apple nyní považuje šest let starý model oficiálně za zastaralý. Jedná se v podstatě o odchod do důchodu bez nároku na penzi.

macbook pro

Přesněji řečeno, Apple a Apple Authorized Service Provideři již nemají povinnost poskytovat servis hardwaru a vyměňovat součástky. Samozřejmě existují výjimky v podobě státu Kalifornie a Turecka. Podpora Applu bude nicméně nadále odpovídat na dotazy týkající se systému macOS.

Je jasné, že společnost své produktové řady neustále modernizuje a zastaralých modelů se zbavuje. Těžko se ale dívá na to, jak do věčných lovišť pomalu odchází náš milovaný MacBook Pro s Retina displejem. Kdo bude další?

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.