imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple pracuje na Netflixu pro hry


Podle několika zdrojů pracuje Apple na spuštění herní služby za předplatné. Informace pasuje do momentální situace Applu.

Na hudbu máme Spotify, na seriály Netflix a na aplikace Setapp. Služby za předplatné se rychle rozšiřují a předplatitelé si mají z čeho vybírat. Jak je to ale s hrami?

Existuje sice několik pokusů, jako EA Access, ten ale funguje pouze pro Xbox a ten není kompatibilní se zařízeními Applu. Máme tedy díru na trhu, kterou možná zaplní právě Apple.

Podle pěti zdrojů vede Apple již od druhé půlky roku 2018 tajné vyjednávání s různými herními vývojáři. Hlavním cílem je přesvědčit vývojáře, aby šly jejich hry hrát po neomezenou dobu za fixní měsíční poplatek. Jednalo by se tedy o stejný princip jako u všech ostatních služeb za předplatné, akorát s hrami.

Důvěryhodnost informace navíc podtrhuje několik faktů. Tim Cook nedávno zmínil, že Apple hodlá spustit nové služby. V množném čísle. Jednou z nich by mohla být tolik očekávaná služba na seriály, která byla potvrzena na letošní březen nebo duben. Co by ale mohly být ty další? Podle nejnovější zprávy Cheddaru je to jasné.

Kromě toho unikly nějaké informace samotným vývojářům. Víme, že Apple začíná s potenciálními partnery jednat ještě v raných fázích každého projektu. A jak jistě víte, vývojáři drží vše v tajnosti, jelikož se pravděpodobně obávají hněvu Applu.

Může jít tedy o naprostou hloupost, nebo naprostou jistotu. Podle slov Tima Cooka to ovšem může být pravda. O případném datu spuštění žádné informace nejsou a celý projekt má být teprve na začátku. Neočekáváme, že by ke spuštění mělo dojít již tento rok, oznámení se ale dočkat můžeme.

Vzhledem k tomu, že trh chytrých telefonů je nasycený, slabším výsledkům posledního finančního kvartálu a dlouhého životního cyklu zařízení si lze snadno představit, proč by chtěl být Apple aktivnější na trhu služeb. Mohlo by se jednat o jistý příjem se snadno předvídatelnými výsledky i v případě nižšího počtu uživatelů přecházejících na novější zařízení.

Zdroj: Cheddar

Předplatili byste si hry, kdyby to bylo možné?

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!