imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple představil Apple Watch Series 3 a Apple TV 4K


Spekulace se potvrdily, Apple vedle tří nových iPhonů představil i třetí generaci Apple Watch a Apple TV 4K. Chytré hodinky budou podporovat LTE, Apple TV se pak dočkala procesoru A10X a už název napovídá, že zvládne přehrávat hry a videa ve 4K. Pojďme se podívat na nové vlastnosti!

Apple Watch Series 3

Tim Cook představil novou generace hodinek, které si v prodejích meziročně polepšily o 50 %. Apple Watch jsou tak nejprodávanějšími chytrými hodinkami na světě. Obecné přijetí Apple překvapilo, Tim Cook odhalil, že spokojenost s hodinkami je kolem 97 %, což je nejvyšší číslo na trhu. Po úvodu jsme pak mohli vidět video, kde byly představeny různé způsoby využití hodinek. Mluvilo se o nich i na WWDC, později se k nám dostaly informace o tom, že se dočkáme watchOS 4.

Cook přivolal na pódium Jeffa Williamse, který se rozmluvil o výše zmíněných sportovních aktivitách. Hodinky budou ukazovat srdeční tep i v klidu. Mluvilo se o tom, že Apple Watch nejsou jen nejoblíbenějšími hodinkami na světě, ale jde rovněž o nejpopulárnější měřič tepu na světě. Nový systém bude měřit i to, za jak dlouho se uživateli po cvičení dostane tep na klidovou hladinu. Dokonce vás hodinky upozorní na to, když se vám zvýší tep v situaci, kdy podle všeho necvičíte.

Williams mluvil i o studii, kterou Apple ve spolupráci se Stanford Medicine dělá. Vše se dostává do své finální fáze a Apple Watch budou využívat nasbíraných dat k tomu, aby sledovaly nepřirozené odchylky rytmu srdce. WatchOS 4 bude ke stažení od 19. září. Konečně pak přišla řada na Apple Watch třetí generace s podporou LTE.

Brzy jsme se dozvěděli, proč je potřeba – nově budete moci poslouchat přes 40 milionů skladeb přímo z Apple Music. Dalším důvodem jsou Siri a aplikace Mapy. Třetí generace bude mít dvoujádrový procesor o 70 % rychlejší než nyní, odhalený čip W2 navíc pomůže i s konektivitou a výdrží. Bluetooth a WiFi budou o 85 % rychlejší, zatímco spotřebují jen polovinu toho, co nyní. Třetí generace chytrých hodinek bude stejně široká jako aktuální model.

Během prezentace jsme viděli představení toho, jak skvěle se bude dát volat pomocí chytrých hodinek, zatímco třeba surfujete. Důležité je vědět, že Apple Watch budou využívat virtuální SIM karty, takže pro ně nemusíte pořizovat nové číslo – budete na nich mít to samé, jako máte na svém telefonu. Navzdory spekulacím nebude anténa umístěna do korunky, ale přímo do displeje. Digital Crown nyní však bude mít červenou barvu.

Třetí generace Apple Watch bez LTE začnou na 329 dolarech, s mobilní konektivitou vyjdou na 399 dolarů. První generace sníží cenu na 249 dolarů. Objednávky odstartují 15. září a rozesílání pak odstartuje 22. září.

Apple TV 4K

Po Williamsovi se na pódium vrátil Tim Cook a pokračoval s představováním novinek – nyní na řadu přišla Apple TV 4K. Jméno nám vlastně odkrývá vše podstatné.

Eddy Cue převzal slovo a rozmluvil se o nové možnosti přehrávat 4K HDR (10 Dolby Vision) obsah. Nejdříve nám ukázal prezentaci již existujících snímků obrazovky, tentokrát však ve vysokém rozlišení. Uživatelské prostředí Apple TV bude pochopitelně plně upraveno pro 4K.

Zařízení se dočkalo procesoru A10X, který již známe z iPadu Pro. To znamená, že GPU bude čtyřikrát výkonnější než aktuálně využívaný procesor A8. Ani nemusíme zmiňovat to, že podobné vylepšení zásadně přiblíží Apple TV k současné generace herních konzolí. O hraní videoher na keynote také padla řeč, konkrétně o Metal 2. 4K filmy budou stát stejně jako HD obsah, a pokud jste si již koupili filmy s podporou 4K, hned je v Apple TV 4K budete mít dostupné.

Na akci byla přítomna i herní společnost ThatGameCompany, která mluvila o tom, jak moc se Apple TV 4K přiblížila k možnosti přehrávat tradiční videohry. I když by však byl hardware dostatečně výkonný, až množství kvalitního obsahu udělá z platformy úspěšnou záležitost. Rozhodně nás však těší, jakým směrem Apple vykročil. Nemůžeme se již nyní dočkat toho, co nás čeká dál.

Apple TV 4K bude začínat na 179 dolarech. Předobjednávky ve Spojených státech odstartují 15. září, rozesílání pak 22. září.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.