imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

nový ipad pro wwdc

Apple představil dva nové iPady Pro


Kuo měl opět pravdu, Apple představil 10,5” iPad Pro s tenčím okrajem. Výkon je úplně někde jinde a oba modely dostanou nové procesory A10X. Nově představený iOS 11 bude mít pro iPad Pro speciální funkce.

Apple představil nový 10,5” iPad, který bude mít oproti 9,7” iPadu Pro displej větší o 20 %, ovšem ve stejně velkém balení. Oběma se dostane kompletní Smart Keyboard, 120Hz obnovovací frekvence displeje a fotoaparát z iPhonu 7.

nový ipad pro wwdc

Apple osadí nové iPady Pro brutálním hardwarem. Dostane se jim 6jádrových procesorů A10X a 12jádrovým GPU. To znamená o 30 % vyšší výkon procesorů a o 40 % rychlejší grafické výpočty. Zajímavé na tom je, že oproti čipu první generace iPadů A4 budou ty nové až 500krát rychlejší a výkon tak bude srovnatelný se 4jádrovými stolními počítači.

Fotoaparát byl u iPadů vždy až na druhém místě, nicméně po zobrazeném demu s rozšířenou realitou jde naopak o jeden ze stěžejních bodů. Fotoaparát bude mít rozlišení 12MP, optickou stabilizaci obrazu, 4K video a 7MP FaceTime kameru na přední straně. Jde přitom o stejný fotoaparát, jakým je osazen iPhone 7. Ten bude pravděpodobně důležitý pro nové funkce rozšířené reality.

nový ipad pro wwdc

I přes nebývalý nárůst výkonu bude mluví Apple o 10 hodinách provozu, což bude samozřejmě záležet na stylu jeho používání. Základní verze obou tabletů budou startovat s 64GB úložného prostoru, který půjde rozšířit až na 512GB. Zapomenout nesmíme ani na displej, kterému se Apple opravdu věnoval. Oba iPady nabídnou díky technologii ProMotion odezvu 20 milisekund, která ve spojení se 120Hz displejem vytváří dojem opravdového malířského plátna.

Nový iPad získal společně s iOS 11 úplně nový rozměr. Apple si uvědomil, že pokud se chtějí o iPadu Pro bavit jako o osobním počítači, bude muset nejdřív zacelit pár děr, aby mohl notebook opravdu nahradit. Ovládací panel Dock bude podobný tomu na macOS a přibyde také nový multi tasking. Konečně se dočkáme také funkce Drag and Drop. Apple zapracoval také na klávesnici, díky které bude psaní rychlejší a při stažení prstu dolů se zobrazí alternativní znaky.

nový ipad pro wwdc

Aplikace Files se konečně dočkala odpovědi a my již víme, o čem byl ten včerejší článek. Dostane se nám správce souborů pouze pro iPad. Například obdržíte jako přílohu ve vašem e-mailu adresář a ten budete moci jednoduše přetáhnout do vašeho adresáře. Označovat půjde stejně snadno jako na Macu. Pokud někdo tyto funkce postrádal, tady je má, pro iOS je nyní dostupný vlastní správce souborů. Aplikace Notes dostane zabudovaný skener dokumentů a pár dalších pokročilých možností editace.

Během ukázky jsme mohli vidět různé stránky iPadu Pro, ať už je to práce s grafikou nebo dokumenty, které potřebujeme podepsat. Díky aktualizaci hardwaru a iOS 11 může být nyní iPad Pro na poli ultrabooků a laptopů dva-v-jednom naprostou revolucí.

10,5“ model bude nabízen s úložným prostorem o velikosti 64GB, 256GB a 512GB s cenovkami 19 990 Kč, 22 990 Kč a 28 990 Kč, ovšem jen za předpokladu, že vám bude stačit verze pouze s wifi. Pokud zatoužíte po wifi i cellular, pak vás jednotlivé modely vyjdou na 23 990 Kč, 26 990 Kč, nebo 32 990 Kč. Větší 12,9“ verze pak začíná na 24 790 Kč a verze s 512GB, wifi a cellular stojí 37 790 Kč.

Máme za námi velice vzrušující WWDC Keynote. Přečtěte si například související článek o iOS 11 a nových operačních systémech. Jak se vám nový iPad Pro líbí?

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.