imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple představuje chytrý domácí reproduktor


Apple přináší HomePod – chytrý reproduktor, který propojí Apple Music, HomeKit a Siri.

Viděli jsme řadu reproduktorů, ale Apple ve své produktové paletě dosud žádný neměl. HomePod však není jen jednoduchým Bluetooth zařízením, jde spíše o centrální přístroj obývacího pokoje. Přestože se spekulace částečně potvrdily – zařízení má válcovitý tvar – není stejný jako u Mac Pro. Novinka má 11“ a ukrývá v sobě 7 reproduktorů a 6 mikrofonů. Díky 360° designu je možné zařízení umístit prakticky kamkoliv v místnosti, skvěle uslyšíte ze všech stran. HomePod pohání čip A8, který můžeme nalézt v Apple TV či iPhonu 6.

01_Apple_introduces_a_smart_home_speakerpple během představení kladl velký důraz na to, že je HomePod pro skutečné milovníky hudby, jelikož je z části dedikovaný Apple Music. Pochopitelně jej budete moci ovládat pomocí Siri, i když jsme se moc novinek o vývoji asistentky nedozvěděli – snad jen to, že umí pár nových klíčových slov a frází. Doufejme, že na ní Apple zapracuje v budoucnu.

02_Apple_introduces_a_smart_home_speaker

 

Jednou z nejlepších funkcí HomePodu je jeho kompatibilita s HomeKitem, i když jde o úplný začátek vývoje. Na HomePodu není displej, přestože Phil Schiller, seniorní vice prezident marketingu Applu, dříve tvrdil, že nemá smysl dělat jen hlasem ovládaného asistenta do domácnosti. HomePod budete moci ovládat skrze dotykovou plochu, když nebudete chtít mluvit. Uvidíte na ploše navíc animaci signálu, abyste poznali, kdy vás Siri poslouchá.

Spuštění a používání HomePodu bude tak jednoduché, jako když ke svému iPhonu či Apple TV připojujete AirPods. Prostě nad zařízením podržíte iPhone, a je to. Na konci roku bude zařízení dostupné v Austrálii, Anglii a USA, pod vánočním stromkem tak novinka od Applu bude řadě uživatelů chybět. S cenovkou na 350 dolarech míří Apple se svým HomePodem někam do středu ve srovnání se současnou nabídkou na trhu.

Je za námi skutečně zajímavá WWDC keynote a všechny klíčové informace naleznete na této stránce. Jak se vám HomePod líbí?

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!