imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple překonal neuvěřitelnou hranici 1000 miliard dolarů


Dosáhl, co si minulý rok nastavil: Apple se stal první společností na světě, jež překonala hranici bilionu dolarů tržní kapitalizace na americkém trhu.

1 000 000 000 000 dolarů. Takovou hodnotu mají všechny akcie Applu, pokud bychom si je sečetli podle aktuální ceny. Naše životy to nijak nezmění, Apple zůstává stejnou firmou, kterou byla před dvěma týdny, dvěma měsíci nebo dvěma lety, když za hranicí bilionu nebyla.

Apple říká, že se stal první biliónovou společnostní na světě, to ale není pravda. Jako první se však přes hranici dostal čínský gigant PetroChina, jenž obchoduje s ropnými deriváty. Povedlo se mu to v roce 2007, ihned po příchodu na burzu. Finanční krize v roce 2008 však pochopitelně udělala své a burzy se dočkaly nejrychlejšího poklesu v historii. Na konci roku 2008 měla firma hodnotu přibližně čtvrtiny svého maxima.

Nyní to vypadá, že na Apple podobná krize nečeká, ale kdo ví. I kdyby nepřišla krize, Apple může kolem hranice bilionu chvíli tancovat, konkrétní ceny akcií se každou vteřinou mění. Magickou hranici se jim podařilo překonat včera v 16:48 našeho času, v tu chvíli se hodnota AAPL dostala na 207,5 dolaru. Když teď (3. 8. 2018 dopoledne) článek sepisujeme, hodnota je ještě vyšší, konkrétně na 207,39.

Po historicky nejúspěšnějších výsledcích třetího kvartálu je pravděpodobné, že kapitalizace nad hranicí bilionu dolarů nějakou dobu zůstane. Dlouho však Apple asi nezůstane sám, ke stejné hranici se rychle blíží i společnost Amazon.

Celkové finanční výsledky Applu jsou skvělé, teď je skutečně čas na to, aby se bouchalo šampaňské.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.