imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple přestal prodávat Apple TV 3. generace


Apple minulý týden nečekaně stáhl z nabídky Apple TV 3. generace. Jedná se starší typ zařízení, které Apple ještě nedávno nabízel po boku s novějším modelem jablečné televize.

Loni byla představena vylepšená Apple TV 4. generace, ve které je jedna z hlavních novinek podpora aplikací, dále nový systém tvOS a Apple TV si také lehce hraje na herní konzoli. Xbox One nebo Playstation 4 z ní nikdy nebude, ale budiž, nějaké jednoduché hry i náročnější 3D hry s ovladačem si na ní lze zahrát.

Steve-Jobs-Apple-TV

Nová Apple TV je právě ten důvod, proč Apple zastavil prodej starší, 3. generace. Tato generace byla představena Stevem Jobsem už v roce 2012 a postupem času ji Apple vylepšoval o výkonnější procesor atd. V dnešní době ji mohli uživatelé využít zejména na půjčování filmů prostřednictvím iTunes, prohlížení fotek nebo na zrcadlení iOS zařízení.

K ničemu víc prakticky nebyla. Alespoň u nás, v České republice. Starší generace také lákala svoji cenovkou – byla prakticky nejlevnějším produktem, který Apple aktuálně nabízel, stála 2 190 Kč, což je oproti Apple TV 4. generaci 32GB, která stojí 4 890 Kč docela výrazný rozdíl.

Není proto důvod, aby tuto starou generaci Apple nadále podporoval a prodával. Je zde nová jablečná televize a stará musela uvolnit pomyslné místo.

apple-tv-gallery4-2015

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.