imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple registroval po pěti modelech nových iPadů a Maců – Fake News?


Letos bychom se v řadách iPadu a Macu mohli dočkat velkých změn, Apple totiž u Eurasian Economic Commission registroval pět nových modelů obou z těchto produktů. Alespoň to tvrdí francouzský server Consomac. Nebo si z nás Apple pouze utahuje?

Podle vyplněných formulářů nová zařízení pojedou na iOS 11 a macOS 10.13, což je dost zvláštní, jelikož jsou mezi lidmi bety novějších verzí systémů. Novinky tak možná přijdou ještě s posledními updaty aktuálních systémů. Zdroj informací se zdá být spolehlivý. Je standardním postupem, že Apple každoročně před oznámením novinek přidává produkty do této databáze. Přibližně měsíc na to se oficiálně dostávají na trh.

Stejně tak ale nemůžeme zapomenout na registrace, které proběhly v dubnu letošního roku. Podle informací z jara bylo registrováno hned 11 nových modelů iPhonu. Od té doby se odehrála spousta událostí, zejména za sebou máme WWDC. Firma zde nepředstavila žádné nové modely iPhonu, dokonce ani jeden. To je pro Consomac špatná zpráva, z aktuální předpovědi vznikají různé otázky.

Možná Apple odhalil, jak jednotlivé weby fungují, a snaží se před uvedením kterýchkoliv zařízení trochu zamíchat karty. Bylo by dost neobvyklé, pokud by jakékoliv novinky představil ještě před zářím. Stejně tak se ale může stát, že situaci zbytečně moc motáme a prostě se novinek dočkáme.

Na základě informací Consomacu tu máme po pěti nových modelech Macu a iPadu. U Maců jsou modelová čísla A1931, A1932, A1988, A1989 a A1990, u iPadů pak A1876, A2013, A1934, A1979 a A2014. Čísla ukazují rozdíly mezi modely, velikostmi a úložným prostorem.

U Maců navíc poslední trojčíslí naznačuje, že se bavíme o produktové řadě Pro. Ty však byly aktualizovány relativně nedávno. Ve stejnou chvíli to vypadá, že se nedočkáme novinek u iMaců. Rozhodně bychom si na to však nevsadili.

Je těžké vyřešit záhadu výše zmíněných iPadů, jelikož čísla nemají jasné vysvětlení. Přestože víme, že je Apple připraven na Face ID po stránce softwaru, je také jasné, že se na iPadech s Face ID pracuje, tak výroba tenčího provedení je stále jen dohadem.

Nejdivnější na registrovaných zařízeních je použitý software. A kde je těch 11 iPhonů registrovaných v dubnu? Do září máme na představení ještě dost času, ale spíš to vypadá, že Apple objevil jeden ze způsobů úniků a teď nás zkouší zmást.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.