imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple rozeslal oficiální pozvánky na WWDC


Přestože již víme, kdy přesně se letošní WWDC odehraje, Apple právě začal rozesílat oficiální novinářské pozvánky. Pojďme se podívat, co můžeme od jednoho z každoročně nejdůležitějších eventů od Applu čekat.

WWDC by mohl být nejzajímavějším eventem za hodně dlouhou dobu. Samozřejmě tu máme na podzim i představení iPhonů, pro představení Maců je taky zvláštní keynote, ale WWDC je prostě jiné. U výše zmíněných zařízení totiž nejde pokaždé o tak obrovské překvapení, již měsíce dopředu se kolem nich točí spekulace, které se často potvrdí. Ještě před uvedením produktu už známe specifikace, nejnovější funkce a podobné věci. Už jednoduše nejsme tak překvapení, jak tomu bylo dříve.

Na druhou stranu o updatech operačních systémů se toho ven moc nedostává. Občas se sice dočkáme nějaké spekulace, ale většina zůstane pod pokličkou – možná je to díky tomu, že OS není vytvářen v Číně. Čím více věcí zůstane v tajnosti, tím větší je pak překvapení. Dostaneme konečně Dark Mode? Stane se Siri chytřejší? Zatím nevíme, a tak by to mělo být. Nicméně pořád si můžeme trochu zafantazírovat o tom, jak b nový systém měl vypadat.

Pár překvapení tu bylo.
Pár překvapení tu bylo.

Na odpovědi naštěstí nebudeme muset čekat příliš dlouho. Už za měsíc bude Worldwide Developers Conference 2017 za námi. Událost proběhne od 5. do 9. června, poprvé od roku 2002 se vývojáři sejdou v San Jose. Loučíme se tedy se San Franciscem a Moscone Center, kde se WWDC pořádalo celou dekádu a půl. Když už se láme tradice, moc rádi bychom viděli WWDC v Steve Jobs Theater v Apple Parku, ale jeho výstavba pokračuje pomaleji a na akci ještě nebude připraveno. McEnergy Center pro tento rok však také není špatnou volbou.

Co přesně na konferenci očekáváme? Jednu věc určitě – dočkáme se nových systémů macOS, iOS, watchOS a tOS. Velkou otázkou je, zda si Apple na konferenci připravil i nějaký ten hardware. Šance tu je, třeba takové představení updatu téměř rok a půl starých iPadů Pro. Ming-Chi Kuo si navíc myslí, že je tu „více než 50% šance“ že se dočkáme i Siri Speakeru, podobného zařízení třeba Amazonu Echo. Pokud se tak stane, podobnost se zařízením od Amazonu by bylo větší, než bychom z rozhovoru s Philem Schillerem očekávali. Apple podle něj přemýšlí o zařízení se zabudovaným displejem, podobné mimochodem Amazon zrovna včera představil.

02_official_press_invitations_issued_for_wwdc

Zatrhněte si tedy ve svých kalendářích: WWDC 2017, 5.-9. června, 10 AM pacifického času, 7 PM našeho. Věříme, že budeme letos příjemně překvapeni!

Source: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!