imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple se v devadesátkách o přehnanou korektnost nestaral


Historie Applu ukrývá několik skutečných pokladů. Pojďme se vrátit například do roku 1994, kdy se společnost z Cupertina nebála naplno opřít do své konkurence. V tomto případě nebyl terčem nikdo jiný než samotný Microsoft.

V polovině devadesátých let se Microsoft začal stávat pro Apple, který tehdy řídil Michalel Spindler, stále větším problémem. Již nějakou dobu přicházel trend, jenž dodnes dobře známe – operační systém Billa Gatese se stával standardem pro domácí používání.

Apple se s tím snažil bojovat, rozjel tedy odvážnou obchodní strategii. Hlavní problém totiž viděli v tom, že operační systém Applu běží pouze na Macu, zatímco Windows úplně na všem. Co se dalo dělat, rozhodli se pro podobný krok. Dohodli se s Power Computing a pustili macOS i do dalších zařízení.

To byl první krok. Dalším byla série parodických videí, za níž stáli zaměstnanci Applu v čele s Davem Garrem. Perfektní styl, evidentní soutěž ve vzájemném popichování – trojice videí je dodnes skvělá, i když po 25 letech dobře víme, že se tento obchodní plán úplně nevydařil.

Video I think We’re a Clone Now je adaptací písničky I think We’re Alone Now z pera Tommyho Jamese & The Shondells. Video vzniklo v roce 1994, konkrétně Infinite Loopu 1, tehdejší centrále Applu. Tady je výsledek:

Jak můžete sami vidět a slyšet, video je plné odkazů a popichování. Mezi naše oblíbence patří třeba: „The heat from Pentium warms a mid-sized town,“ ale je zde i řada dalších.

Garr se do tvorby videí pustil se vší vervou. S jedním videem nebyl spokojený, rozhodl se tak tvořit další. Následující video je třeba parodie U Can’t Touch This od MC Hammera. Sledujte hlavně text, nejen kostýmy a účesy. Jen pro ukázku:

„PowerPoint and Windows, Office and NT, I might like ’em better after my lobotomy.“

Dnes bychom si podobnou strategii ani nedokázali představit, proto rozhodně doporučujeme videa z tohoto období zhlédnout. Jde o pěknou vzpomínku v kontrastu s tím, co vidíme dnes – Apple je přitom stejnou společností, která si videa výše objednala.

Zdroj: The Next Web

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.