imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iphone x

Apple se displejů Samsungu jen tak nezbaví


Podle nejnovějších zpráv nedokáže LG dodávat dostatek kvalitních OLED displejů pro iPhone. Apple se své závislosti na Samsungu tedy jen tak nezbaví. Jak může vypadat budoucnost?

Již před lety bylo jasné, že iPhone s OLED displejem by mohl být obrovským hitem roku 2017. Displeje samozřejmě nemohl dodávat nikdo jiný než Samsung. Nabídka se setkala s poptávkou a bylo hotovo.

Ačkoliv se to může jevit jako oboustranně výhodná situace, Apple musel přistoupit k několika kompromisům a navíc krmí svého největšího konkurenta. Spoléhat se v případě takto důležité součástky na jediného dodavatele není vůbec bezpečné. Co když se něco stane ve výrobě? Co když nedokáže držet krok s poptávkou? Co když celá továrna shoří? Nehledě na to, že se Apple nachází v nevýhodné situaci a Samsung si může teoreticky měnit cenu panelů, jak se mu zlíbí.

apple samsung

Apple tedy musel přijít s jiným řešením. Zjistil, že displeje by mu mohlo vyrábět LG, které mělo s OLED nějaké zkušenosti. Na výrobu OLED panelů mu tedy věnoval 2,7 miliardy dolarů a v roce 2018 mělo být 20 % displejů v iPhonech právě od LG. Nicméně podle Wall Street Journal tento plán nezabral…

Dle informací má LG vážné problémy s výrobou. Daleko zaostávají za plánem a masová produkce plánovaná na červenec se určitě nestihne. Apple se tak musí stále spoléhat exkluzivně na Samsung.

oled

Pravdou je, že LG sice má nějaké zkušenosti s technologií OLED, ale spíše pro televizní panely. Na druhou stranu má své vlastní zařízení s OLED displejem V30 a ty stejné panely dodává pro Google Pixel 2. První zařízení ovšem kvalitou neoslní a u druhého je sázka do loterie, zda bude displej fungovat jak má, nebo ne.

Pouhých pár měsíců tedy nestačilo LG k tomu, aby se po televizích a monitorech naučilo vyrábět také malé displeje pro iPhony ve vysokém standardu a poptávkou po celém světě.

Co bude dál? Nic. Alespoň z pohledu zákazníka. Samsung zůstává, což nám až tak vadit nemusí, jelikož vyrábí opravdu kvalitní displeje. To se ale nemusí zamlouvat vrchním představitelům Applu, kteří z toho určitě radost mít nebudou.

Zdroj: Wall Street Journal

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.