imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple se omluvil za problémy FaceTimu a chybu tento týden opraví


Dočkali jsme se vyjádření Applu k nedávnému bugu, oprava je na cestě. O co přesně šlo?

Ohledně FaceTime pro iOS 12 se minulý týden objevila řada zpráv ve spojení s vážným bezpečnostním problémem. Po několika hodinách, co se chyba ukázala, Apple funkci vypnul. Nyní se k problému vyjádřil pro MacRumors, řekli i něco o opravě.

O co přesně šlo? Pokud jste s kýmkoliv chtěli zahájit skupinový hovor a přidali jste ještě jednou své číslo, hovor ve skutečnosti začal. I když druhá strana dosud hovor nepřijala, už byl její mikrofon zapnut a vy jste vše slyšeli. Pokud jste tedy komukoliv zavolali, automaticky přijal váš hovor bez svého vědomí. A to už je velký problém.

Problém Applu nahlásil čtrnáctiletý chlapec a jeho matka (jde o ty Thompsonovi, které Apple zmiňuje ve svém dopise) ještě před vypuknutím skandálu. Apple funkci ale deaktivoval až později, když se vše začalo objevovat v novinách. To znamená ještě více nepříjemností pro Apple.

Firma konečně situaci v novinách okomentovala a slíbila, že funkci opět spustí hned tento týden. MacRumors řekli zástupci Applu následující:

Opravili jsme na serverech Applu bezpečnostní problém skupinových hovorů ve FaceTime a příští týden vydáme softwarový update, který funkci znovu spustí. Děkujeme rodině Thompsonových, že chybu nahlásili. Upřímně se omlouváme všem zákazníkům, kterých se problém dotknul, a všem, kdo se kvůli bezpečnostnímu problému obávali. Vážíme si trpělivosti každého z vás, zatímco proces dokončujeme.

Chceme naše zákazníky ujistit, že hned, jakmile si byl náš vývojářský tým vědom všech potřebných detailů ohledně nahlášeného problému, rychle vypnul skupinové hovory ve FaceTime a začal pracovat na opravě. Jsme odhodláni dále zlepšovat proces, díky kterému získáme a rychle posuneme nahlášení dál, abychom je dostali ke správným lidem co nejrychleji. Bezpečnost našich produktů bereme extrémně vážně a jsme odhodláni pokračovat v získávání důvěry, kterou zákazníci v Apple vkládají.

Už se těšíme, až bude funkce zpět. Doufáme jen, že už se podobné problémy v budoucnu neobjeví.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.