imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

zdravotní péče

Apple se s vervou pouští do zdravotní péče


Koho by napadlo, že Apple v rámci zdravotních zařízení představí kromě HealthKitu a Apple Watch také vlastní zdravotnické středisko. Apple jedno takové otevře již na jaře.

Zdravotnické zařízení ponese název AC Wellness. Hlavním účelem bude zdravotní péče pro všechny zaměstnance Applu a jejich rodinné příslušníky. Ačkoliv nejsme se zdravotní péčí v USA obeznámeni úplně do detailu, víme, že taková možnost znamená v Americe něco úplně jiného než u nás.

Zdravotnické služby nad rámec základního pojištění mohou stát opravdové jmění. Několik zaměstnavatelů má smlouvy se zdravotnickými zařízeními a zaměstnanci se tak nemusí o nic strachovat. Samozřejmě je pro zaměstnavatele velice důležité, aby byli zaměstnanci v případě zdravotních potíží co nejdříve v práci a nejlépe v plné síle. Z pohledu zaměstnanců se navíc jedná o opravdu důležitý benefit.

zdravotní péče

Mezi takové zaměstnavatele patří i Apple. Ten to nicméně bere z jiného konce a místo toho, aby platil ohromné sumy třetím stranám, zdravotní péči bude poskytovat sám. Tak nějak vznikl nápad na AC Wellness, které bude zahrnovat dvě zařízení, jedno v Santa Clara a druhé přímo v Apple Parku. Náboru doktorů, sester a dalších specialistů nic nebránilo.

To všechno je sice hrozně hezké, ale proč by nás to mělo zajímat zde v Evropě? Protože společnost postavila obrovské dvoufázové testovací centrum pro svůj vlastní lékařský výzkum. Obě budovy budou vybaveny tou nejmodernější technologií, které budou společnosti poskytovat spoustu potřebných dat pro vývoj zdravotnických funkcí pro zařízení jako Apple Watch.

ac wellness

Loni jsme vás informovali o možnosti nových obchodních příležitostí pro Apple pro případ, kdyby začal trh chytrých telefonů rychle upadat. A zdravotní péče by byla tím nejlogičtějším krokem, jelikož v tomto odvětví již díky Apple Watch částečně operuje.

Zdravotnicky přesné Apple Watch by mohly představovat mimořádný plán B. Velikost zdravotnického trhu v USA vyrostl v roce 2016 na 3 300 miliard dolarů. Kdyby se Applu podařilo získat alespoň část z tohoto koláče, znamenalo by to další nemalé příjmy navíc. A to se bavíme jen o USA….

zdravotní péče

Z dlouhodobého hlediska tedy budou dvě zmíněné kliniky více než zajímavé. Zanedlouho se možná dočkáme Apple Watch, které budou měřit krevní tlak, hladinu cukru v krviumět EKG a počítat okysličení krve s naprostou přesností.

apple watch

Zdroj: MacRumors, The Guardian

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.