imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple se snaží objevit dalšího Justina Biebera


Americká firma kvůli tomu koupila celý startup, pokud se však stane úspěšným, investice se brzy vrátí.

Podle anonymních zdrojů Axiosu koupil Apple hudební analytický startup ze San Francisca Asaii. Obchod se odehrál za méně než 100 milionů dolarů, což je skoro zadarmo. Zejména ve chvíli, kdy si uvědomíme, že na svém webu nenabízí nic menšího než:

algoritmus, jenž najde dalšího Justina Biebera dřív, než to zvládne kdokoliv jiný.

Wow. Služba od Asaii je skutečně šikovná. Základem je kombinace strojového učení a hledání skrytého talentu dřív, než se naplno projeví. Algoritmy soustavně monitorují různé sociální sítě (Twitter, Facebook, Instagram) a statistiky hudebních služeb (YouTube, Spotify, Apple Music, SoundCloud) a odhalují charakteristické umělce ještě před jejich průlomem.

Systém podle všeho funguje tak skvěle, že dokáže hit či talent odhalit už 10 týdnů před vstupem na horní příčky hitparád. To je bezpochyby obrovský náskok pro Apple, aby pro svou službu Apple Music získal dalšího exkluzivního interpreta. V tu chvíli by se vše pochopitelně odehrálo za relativně nižší smlouvy, případně se dá obsah využít jako konkurenční výhodu. To je hodně slušné!

Měli bychom také zmínit, že Apple nedávno rozjel zajímavé obchody kolem Apple Music. Například byla minulý měsíc dokončena akvizice Shazamu, populární aplikace na rozpoznávání skladeb. Nejnovějším přírůstkem je přitom služba od Geniusu, jež se zaměřuje na texty a jejich interpretaci.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.