imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple slaví měsíc srdce


Apple v rozhovoru slíbil zveřejnění výsledků svého průzkumu, do kterého se zapojilo 400 000 uživatelů.

Tim Cook řekl Jimu Cramerovi pro Mad Money, že podle něj se bude největší příspěvek pro evoluci lidstva týkat zdraví.

Společnost nyní slaví americký měsíc srdce a v rámci toho zorganizovala událost v jednom Apple Storu v San Franciscu. V rámci ní se podělili zaměstnanci oddělení zdraví o několik zajímavostí o nich samotných a o vysoce důležitém programu.

Apple spustil Heart Study program koncem roku 2017 s účastí 400 000 uživatelů. Program měl za cíl odhalit, zda Apple Watch dokáží rozpoznat symptomy fibrilace srdečních síní, které jsou předchůdcem mozkové mrtvice. Medicína ještě nemá toto pole úplně zmapované a dlouhodobý výzkum s tolika účastníky není s pomocí momentálně dostupných systémů možný. Tato nemoc přitom jen v USA zabije přes 130 000 lidí ročně.

Apple zveřejní výsledky svého výzkumu 16. března. Snad se dočkáme pozitivních výsledků, které přispějí medicíně a povedou ke spuštění podobných programů po celém světě.

V době skandálů ohledně těžby a dat a soukromí je dobré vědět, že sběr dat může sloužit i k dobrým účelům a že Apple Watch umí vážně zachraňovat životy.

Pracovníci Applu prý pečlivě čtou reakce a dopisy uživatelů, které je vysoce motivují.

A co se měsíce srdce týče: pokud se vám od pátku podařilo každý den uzavřít kruh zdraví na svých Apple Watch, nepřestávejte! Pokud se vám to podaří každý den od 8. do 14. února, získáte speciální odznak měsíce srdce.

Zdroj: CNBC

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.