imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple srdečně vítá ty, kdo přecházejí od Windows


S vítáním nových členů nikdy nebyl problém, nyní však macOS se svou srdečností postoupil na zcela novou úroveň…

Voda a oheň. Kočka a pes. Černá a bílá. Windows a macOS. Přestože často tíhneme k tomu brát dva operační systémy jako úplné protipóly, situace není tak dramatická. Je nicméně pravda, že by obě strany rády přivábily uživatele ze druhé strany. I kdyby tak měli udělat přes vstup na nepřátelské území.

Apple se rozhodlo pro geniální taktický manévr. Pro ty, kdo plánují přechod a trochu se bojí, teď nabídl možnost kromě osobních dat přenášet i data z jednoho systému do druhého. K tomu představili službu jménem Migration Assistant. Do teď jste s pomocí asistenta mohli přenášet veškerá lokálně uložená data z Windows na Mac.

Od teď umí program ještě víc.

Jeden uživatel Twitteru s ostřížím zrakem a redaktoři 9to5Mac si všimli, že aplikace s přechodem na nejnovější betu macOS Mojave získala nové užitečné funkce. Nyní vedle dokumentů můžeme migrovat účty, kontakty, e-maily a dokonce i aplikace třetích stran. Ironicky to znamená, že můžete přenést data z Outlooku pro Windows na verzi pro Mac lusknutím prstu.

Touché!

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.