imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple srdečně vítá ty, kdo přecházejí od Windows


S vítáním nových členů nikdy nebyl problém, nyní však macOS se svou srdečností postoupil na zcela novou úroveň…

Voda a oheň. Kočka a pes. Černá a bílá. Windows a macOS. Přestože často tíhneme k tomu brát dva operační systémy jako úplné protipóly, situace není tak dramatická. Je nicméně pravda, že by obě strany rády přivábily uživatele ze druhé strany. I kdyby tak měli udělat přes vstup na nepřátelské území.

Apple se rozhodlo pro geniální taktický manévr. Pro ty, kdo plánují přechod a trochu se bojí, teď nabídl možnost kromě osobních dat přenášet i data z jednoho systému do druhého. K tomu představili službu jménem Migration Assistant. Do teď jste s pomocí asistenta mohli přenášet veškerá lokálně uložená data z Windows na Mac.

Od teď umí program ještě víc.

Jeden uživatel Twitteru s ostřížím zrakem a redaktoři 9to5Mac si všimli, že aplikace s přechodem na nejnovější betu macOS Mojave získala nové užitečné funkce. Nyní vedle dokumentů můžeme migrovat účty, kontakty, e-maily a dokonce i aplikace třetích stran. Ironicky to znamená, že můžete přenést data z Outlooku pro Windows na verzi pro Mac lusknutím prstu.

Touché!

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.