imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple trvá na odstranění VPN aplikace Facebooku shromažďující data


Applu konečně došla trpělivost s Facebookem a jeho shromažďováním informací ve jménu „zabezpečení“.

Funkci Protect od Facebooku jsme vám představovali zhruba před půl rokem. Cílem VPN, neboli Virtual Private Network, je v podstatě skrýt a šifrovat vaše data před internetem pro bezpečné a anonymní surfování.

VPN aplikace ovšem shromažďuje vaše data a informace jako smyslů zbavená. To vše Facebook implementoval do své oficiální aplikace pod názvem Protection.

Ta vás přesměrovala do aplikace Onavo VPN, kterou Facebook zakoupil v roce 2013. Pokud se ovšem začtete do jejího popisu, její pravý smysl vám zajisté neunikne:

Pro zajištění ochrany navazuje Onavo VPN zabezpečené připojení přes servery Onavo. V rámci tohoto procesu shromažďuje Onavo vaše data. Díky analyzování vámi navštívených webových stránek, aplikací a dat můžeme službu Onavo vylepšovat a provozovat.

Jelikož jsme součástí Facebooku, používáme tyto informace také k vylepšení produktů a služeb Facebooku, získáváme náhled do produktů a služeb, kterých si lidé cení, a budujeme lepší zážitek.

Jinak řečeno bude podle The Wall Street Journal špehování brzy konec, protože Facebook aplikaci odstraní. Oficiálně k tomu Apple společnost nenutí, za to ale mohou poděkovat vřelé diplomacii. Na druhou stranu je menší nátlak ze strany Applu pravděpodobný.

K situaci se vyjádřil mluvčí společnosti a tím v podstatě uznal odstranění aplikace.

Vždy jsme jasně uváděli, jaké informace Onavo sbírá a k čemu jsou používány. Jakožto vývojáři pro platformu Applu se budeme řídit stanovenými pravidly.

O jeden spyware na App Storu méně…

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!