imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple udělal v Evropě akvizici za 600 milionů dolarů


Navíc v Cupertinu podepsali 300 nových vývojářů, kteří přišli od klíčového dodavatele.

Výroba vlastních čipů je sázka, na kterou Apple vsadil skutečně dost. Nejenže díky tomu bude schopný rychleji vyrábět efektivnější čipy, jasně oddělí svou hardwarovou výbavu od zbytku trhu. Jen se podívejme na A12 Bionic, první čip se 7nm technologií, který jasně poráží veškerou konkurenci.

Nyní americká firma udělala další zásadní krok, za 600 milionů dolarů totiž odkoupila část firmy Dialog Semiconductor. Samotný odkup stál „jen“ 300 milionů, dalších 300 milionů je v předkupních právech na výrobky firmy. Celá akce je tak jednou z vůbec největších, kterou kdy tým kolem Tima Cooka udělal.

Další klíčovou částí dohody je i nabírání pracovníků z partnerské firmy, do Applu přešlo hned 300 nových zaměstnanců právě z Dialogu. Nákup tak zahrnoval i celou vývojářskou skupinu. Jen pro představu, jde o 16 % z původní pracovní síly Dialogu.

Spolupráce s evropským výrobcem čipů není pro Apple žádnou novinkou. Nějakou dobu spolu nové čipy vyvíjí. „Pořízená“ skupina vývojářů pracuje v Itálii, Anglii, Švýcarsku a Německu. V některých případech se jen změní logo na budovách, jinde zaměstnanci Dialogu sfúzují do týmů Applu.

Mohli bychom sice říct, že se nás uživatelů akvizice nijak nedotkne, ale to není pravda. Díky rychlejší a levnější výrobě čipů by mohly být dodávky nových produktů ještě o něco lepší.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.