imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple ukončil vývoj AirPower


Zdá se, že pravdu mají ti, kteří byli skeptičtí k inovativnímu bezdrátovému nabíjení. Zařízení nemohlo dosáhnout vysokých standardů kvality Applu, takže společnost tento projekt ukončila.

V září 2017 Apple oznámil příchod bezdrátové nabíjecí podložky, která je schopna nabíjet více zařízení najednou. Ačkoliv to není nic nového, ostatní nabíječky to zvládají, v Cupertinu zvedli laťku a oznámili, že bez ohledu na to, kam svá zařízení umístíte, je podložka rozpozná a odpovídajícím způsobem nabíje.

Pak uplynulo 2,5 roku a my jsme čekali. Zákazníci byli z tohoto zařízení stále nadšení, protože mnoho zdrojů tvrdilo, že AirPower bude představen nejpozději letos v dubnu. Na jedné straně byl obrázek AirPower nalezen na webových stránkách Apple Australia a na druhé straně krabička nedávno představených nových AirPodů říká, že zařízení nejlépe spolupracuje s AirPower.

Po tom všem bylo šokující číst slova Dana Riccia, senior viceprezidenta pro hardwarové inženýrství a člena manažerského týmu Apple, na TechCrunch:

Po velkém úsilí jsme dospěli k závěru, že AirPower nedosáhne našich vysokých standardů, a projekt jsme zrušili. Omlouváme se těm zákazníkům, kteří se na zařízení těšili. Jsme i nadále přesvědčeni, že budoucnost je bezdrátová a jsme zavázání posunovat bezdrátový zážitek dopředu.

Realizovatelnost AirPower byla od samého počátku projektu obrovskou otázkou. Mnoho inženýrů tvrdilo, že za současného stavu technologie nemůže být zařízení vytvořeno. Věděli jsme, že do podložky plánují začlenit mnoho menších nabíječek, které se budou zapínat dle potřeby. Hlavním problémem bylo přehřátí, takže zařízení by nemohlo být používáno dlouhodobě.

Apple pravděpodobně vyvinul na inženýry tlak, když mluvil o dosud nedokončené technologii. Můžeme říci, že ano, a zároveň je to i důvod, proč jsou Apple. V minulosti vyřešili větší výzvy. Ale tentokrát ne. Vývoj hardwaru je náročný problém a teď to zažila jedna z největších společností. Apple dokázal tyto situace úspěšně překonat už dříve a my víme, že pro nás připravují skvělé věci.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!