imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Apple ukončuje tištění fotografií


V Cupertinu se zbavují jedné starší služby, již si od americké firmy profesionální tištění fotografií neobjednáte. Vsadíme se, že jste ani nevěděli, že něco takového existuje.

Ve většině zemí ani služba není dostupná, stejně tak to platí pro Českou republiku. Před mnoha lety, když lidé ještě žili na Zemi, kde se všechno dělalo fyzicky, se ručně vyvolávaly i fotografie. Apple se rozhodl vyvolávání fotek integrovat do své aplikace iPhoto (dnes Fotky) na Macu.

Připravil tak pár vzorků a pěknou platformu pro editování, kde jste mohli vytvářet kalendáře a podobné. Věci, které ve světě plném OLED panelů už využívá málokdo, navíc to po ekologické stránce není úplně ideální volba. Nevíme, zda Apple své rozhodnutí dělá kvůli ekologii, každopádně v roce 2018 každý objevil iCloud místo zastaralých fotoalb a na rodinné fotky kouká skrz Apple TV.

Abychom byli trochu vážnější, šlo o službu, která dlouhodobě mířila jen na velice úzkou cílovou skupinu. Navíc podobnou službu nabízí řada menších podniků a není úplně potřeba, aby se tisknutím fotek zabývala největší technologická firma na světě. Dobrou zprávou je, že Apple službu neopouští okamžitě, všechny objednávky do 30. září vyřídí. Díky sdílenému API navíc teď mohou aplikace třetích stran využívat rozšíření Photos Projects. Tato API je součástí High Sierra a umožňuje integrovat UI pro tištění fotografií do aplikace Apple Photos. Platba a tisk je zařizována třetí stranou.

Brzy se tyto služby dostanou i k nám, nebude jich tak problém využít i v České republice. Služby, které podporují Photos Projects, jsou například Mimeo Photos, Wix, GoodTimes, WhiteWall či Shutterfly. Jestliže používáte Mojave, nový Mac App Store má připravených pár příběhů o těchto aplikacích.

Produkty Photo Print jsou k nalezení následovně:

  1. Vyberte jednu nebo více fotografií.
  2. Vyberte volbu Soubor > Vytvořit > Výtisky.
  3. Vyberte formát tisku.
  4. Zvolte velikost tisku, a je to.

V budoucnu tuto pozici převezmou ostatní fotografické služby.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.