imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple utratí přes 150 milionů dolarů ročně jen za letenky


Společnost například kupuje pro své zaměstnance každý den 50 letenek do Šanghaje. Letové návyky Applu vypustila jedna z leteckých společností. Z těch se dá vypozorovat, jak velký Apple vlastně je.

Pro lidskou mysl pracují velké společnosti s nepředstavitelným množstvím peněz, zaměstnanců a operují v neskutečně velkých oblastech.

Ne náhodou se během externí komunikace snaží zobrazovat stále ty stejné obličeje, se kterými se lze nějak propojit, díky čemuž získávají jinak neosobní technologičtí obři alespoň nějakou tvář.

Tim Cook, jedna z tváří Applu.

Naštěstí se čas od času objeví nějaké statistiky a my si díky nim dovedeme lépe představit, co to znamená opravdu obří společnost. Například statistika, kolik Apple utratí za letenky za pouhý jeden rok…

No, víc než 150 milionů dolarů.

A navíc jde o účet pouze od jediné společnosti, United Airlines. Informace přišla přímo od letecké společnosti, která odhalila své největší klienty společně s několika čísly.

Jen několik dodatečných informací:

  • Apple je se svými 150 miliony daleko největší zákazník United Airlines.
  • Po Applu následují Google, Facebook a Roche (v kategorii 34 milionů+).
  • Nejčastější destinací je Shanghai Pudong airport (PVG).
  • Ročně se do této destinace prodají letenky za 35 milionů a 50 business class letenek denně.
  • Mezi další časté destinace patří: Hongkong (HKG), Tchaj-pej (TPE), Londýn (LHR), Jižní Korea (ICN), Singapur (SIN), Mnichov (MUC), Tokio (HND), Peking (PEK) a Izrael (TLV).

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.