imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

phishing

Apple varuje před podvodnými e-maily


Uživatelé Applu mohou být pro všelijaké podvodníky lákavým cílem. Společnost tak nyní upozorňuje, na co si dát pozor, abyste vždy podvodnou zprávu bezpečně rozpoznali.

Pro bezpečné brouzdání internetem je potřeba si vypěstovat správné návyky. Stejně jako v reálném životě byste měli rozpoznat nebezpečnou situaci a měli chránit svá osobní data od různých druhů phishing e-mailů.

Klíčem úspěšného phishing útoku je působit věrohodně. Zloději dat se tedy snaží být co nejvíce autentičtí. Některé podvodné e-maily pak mohou být od těch pravých takřka k nerozeznání.

phishing

Takové útoky jsou čím dál častější a Apple jim věnuje celou dedikovanou stránku. Na ní naleznete několik užitečných tipů, jak poznat e-mail odeslaný opravdovým Applem od toho podvodného.

iTunes Store po vás nikdy nebudou v e-mailu vyžadovat vaše osobní data ani detaily k vašemu účtu jako je heslo nebo číslo platební karty.

Apple dané e-maily vydávající se za iTunes Store s přiloženou přílohou nebo odkazem nikdy neodeslal a ani nevedou na oficiální stránky Applu. Všeobecně se jedná o nebezpečné přílohy a jejich otevření se výrazně nedoporučuje. Nikdy nesdílejte svůj Apple účet na stránce, která nepatří Applu. Oficiální stránky, které po vás mohou detaily k účtu vyžadovat, vždy zahrnují spojení „apple.com“ v tomto přesném znění, například http://store.apple.com nebo iforgot.apple.com, s výjimkou icloud.com.

phishing

Poslední dobou se začaly různé e-mailové snahy o podvod značně rozmáhat. Mezi nejrozšířenější patří strašení uživatelů s předplatným na YouTube Red za 145 dolarů, kteří jsou nuceni pro zrušení předplatného kliknout na přiložený odkaz. Samozřejmě se za ním nachází stránka, která po vás vyžaduje vaše osobní data.

Nicméně Apple po vás následující data nebude po e-mailu NIKDY požadovat:

  • číslo dokladu totožnosti,
  • jméno matky za svobodna,
  • číslo platební karty,
  • CCV kód platební karty.

Pokud je po vás bude e-mail požadovat, mějte se na pozoru.

Vám osobně se to může zdát směšné, to ale neznamená, že kolem sebe nemáte někoho, kdo si těchto nekalostí není vědom. Prokažte jim laskavost a na podobné útoky je upozorněte.

phishing

Pokud jste se stali obětí útoku, kontaktuje Apple.

Zdroj: MacRumors, Apple

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.