imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple vás naučí, jak používat funkce nového iPhonu


Nevíte, jak používat Depth Control, jednu z největších inovací iPhonu XS, XS Max a XR? Nevadí, Apple vás to naučí!

Apple na svůj YouTube kanál nahrává s určitou pravidelností krátká výuková videa. Tentokrát vás společnost naučí používat Depth Control. Pokud nevíte, jak se tato funkce používá, podívejte se na toto 30 sekund dlouhé video:

Depth Control je důležitým vývojovým prvkem Portrait módu. Portréty vypadají skvěle, když je obličej ostrý a pozadí trochu rozmazané. Když takovou fotografii pořídíte, vypadá, jako kdyby byla zachycená profesionálním fotoaparátem. Díky novému a silnějšímu procesoru dokáží nové iPhony přizpůsobit míru rozostření softwarově i po pořízení fotografie. To je Depth Control.

Hloubku ostrosti můžete upravovat mezi hodnotami f/1.4 a f/16, což vám zajistí naprosto rozmazaný efekt až kompletní ostrost. Od iOS 12.1 můžete ostrost upravovat také v reálném čase ještě před pořízením fotografie.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.