imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Apple vás naučí, jak používat funkce nového iPhonu


Nevíte, jak používat Depth Control, jednu z největších inovací iPhonu XS, XS Max a XR? Nevadí, Apple vás to naučí!

Apple na svůj YouTube kanál nahrává s určitou pravidelností krátká výuková videa. Tentokrát vás společnost naučí používat Depth Control. Pokud nevíte, jak se tato funkce používá, podívejte se na toto 30 sekund dlouhé video:

Depth Control je důležitým vývojovým prvkem Portrait módu. Portréty vypadají skvěle, když je obličej ostrý a pozadí trochu rozmazané. Když takovou fotografii pořídíte, vypadá, jako kdyby byla zachycená profesionálním fotoaparátem. Díky novému a silnějšímu procesoru dokáží nové iPhony přizpůsobit míru rozostření softwarově i po pořízení fotografie. To je Depth Control.

Hloubku ostrosti můžete upravovat mezi hodnotami f/1.4 a f/16, což vám zajistí naprosto rozmazaný efekt až kompletní ostrost. Od iOS 12.1 můžete ostrost upravovat také v reálném čase ještě před pořízením fotografie.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.