imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
garageband

Apple vás zdarma naučí, jak hrát na kytaru


Nativní aplikace Applu GarageBand se dočkala větší aktualizace. Ta zahrnuje nové zvukové stopy a výukové lekce zdarma.

GarageBand je jednou z aplikací, na které lze snadno demonstrovat, proč je Mac dobrý počítač. Základní softwarový balíček zahrnuje tolik rozličných aplikací, že si s nimi lze vystačit i bez aplikací třetích stran.

garageband

GarageBand vám pomůže snadno zkomponovat své první hudební dílo.

V poslední době obdržela aplikace celou řadu aktualizací, přičemž ta poslední zahrnuje spoustu nových funkcí. Dostane se vám více než 1000 nových efektů, včetně futuristických basů a chill rapu, dvou nových jazzových bicích a nechybí ani tradiční čínské nástroje jako Guzheng, Koto a Taiko. Navíc je nyní zdarma základní balíček Artist Lessons.

Pomocí Artist Lessons se mohou uživatelé naučit na klavír nebo kytaru různé skladby od interpretů jako Death Cab for Cutie, Rush, Sarah McLachlan, Sting, John Legend nebo Fall Out Boy. Lekce stojí běžně 5 dolarů, nyní jsou ovšem dostupné zdarma.

Pokud se tedy chcete naučit hrát na kytaru jako Sting, stačí otevřít svůj MacBook.

Zdroj: The Verge

Stáhnout GarageBand z iOS App Storu (iPhone, iPad, zdarma)

Stáhnout GarageBand z Mac App Storu (macOS, zdarma)

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.