imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

lightning konektor

Apple vážně uvažoval o odstranění konektoru Lightning


Po odstranění jacku pro sluchátka zbýval na kovovém rámečku iPhonu pouze jediný konektor. Apple ovšem uvažoval i o jeho odstranění…

Včera jsme psali o informaci Marka Gurmana z Bloombergu o vydání nabíječky AirPower. Ve svém prohlášení zmiňuje technické obtíže a také, že:

Apple u iPhonu X zvažoval úplné odstranění nabíjení přes kabel.

lightning konektor

“Při vývoji iPhonu X Apple zvažoval úplné odstranění nabíjení přes kabel. V té době se ovšem jednalo o nevyhovující řešení, jelikož bezdrátové nabíjení bylo stále pomalejší než tradiční metody. Zahrnout bezdrátové nabíječky do základního balení nových iPhonů by navíc výrazně zvýšilo jejich cenu.”

Autor potvrdil, že „úplné odstranění nabíjení přes kabel“ by v tomto případě znamenalo odstranění konektoru Lightning. K ničemu takovému nakonec nedošlo, stále se ale jedná o více než zajímavou myšlenku.

lightning konektor

Je velice pravděpodobné, že mezi dlouhodobé plány Applu patří místo nahrazení konektoru Lightning standardem USB-C spíše iPhone bez jakýchkoliv tlačítek a konektorů. Tato idea sedí s představou hlavního designéra Applu Jonyho Ivea. Ten prý jednu dobu chtěl, aby iPhone připomínal jednotný kus skla. K tomu by ale bylo potřeba spoustu let inženýrské práce, na kterou bychom si ale velmi rádi počkali.

Jak to vidíte vy?

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.