imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple vydal aplikaci na tvorbu videa Clips


Aplikace pro tvorbu fotek a videa jménem Clips konečně dorazila. Filtry, titulky a možnost sdílet konečný výtvor přímo skrz Messages, případně na libovolnou sociální síť – to všechno si aplikace od Applu připravila.

Apple do aplikace vložil úplně všechno, co bychom od podobného kousku očekávali – dobře vystavěné a příjemné uživatelské prostředí, řadu možností, jak editovat, unikátní algoritmus na doplňování titulků. Ano, to, co řeknete, se objeví ve formě titulků a aplikaci se to daří skutečně dobře. Konečný produkt vypadá, jako by vývojáři vzali jednotlivé kousky z dalších aplikací a vhodili je do něčeho, co nám připomíná hravost a ladnost iMovie.

#clips #apple #fun #cat #bengal #cartoon

Andras Horvath (@handrashu) által megosztott bejegyzés,

Apple od své novinky slibuje příchod výrazných videí. Více než to však neočekávejme, jelikož je celý koncept v rámci jednoduchosti vystavěný hlavně kolem sociálních sítí. Aplikace třeba dokáže během sdílení najít jména, jež ve videu zazní, aby pak příslušné lidi přímo upozornila. Jestliže tak chcete svým přátelům ukázat konkrétní dílo, kde se vyskytují i zmínky o nich, tohle je nejrychlejší možná cesta. Snadno zvládnete vytvořit krátké video ze svého dne, kde nebudou chybět zmíněné titulky, případně pak emotikony, hudba z unikátní kolekce nebo „plakáty“ přes celou obrazovku. V přímém přenosu můžete kontrolovat nahrávané video a přidávat video z Camera Rollu.

#cat #bengal #apple #clips #draw

Andras Horvath (@handrashu) által megosztott bejegyzés,

Aplikace Clips je čistým plátnem pro každého, kdo má chuť tvořit. Jde o kreativní nástroj, jenž zvládne ovládnout zcela kdokoliv a během pár vteřin vytvořit neobvyklé video. Aplikace dává hotové klipy jeden vedle druhého, snadno tak můžete prohazovat jejich pořadí. Nebo můžete zpětně doplnit další titulky, případně texty mezi části videa. Prostě vše, co byste si dokázali představit. Videa se nahrávají pomocí velkého červeného tlačítka, automatické živé titulky jsou pak hned v první záložce. Zde můžete vybrat hned několik nastavení, ale v základním nastavení Clips přidávají titulky podle jazyku telefonu. Jestliže jste tak zvyklí na používání iPhonu v angličtině, i titulky budou v tomto jazyce.

Aplikace je zdarma ke stažení pro iPhony a iPady a jestliže jsou sociální sítě vaším revírem, určitě doporučujeme alespoň na chvíli vyzkoušet a podívat se, s jakým řešením se Apple vytasil.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.