imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

recyklace

Apple výmění vaši baterii se slevou a bude transparentnější


Apple se v reakci na událost kolem chemického stárnutí baterií a zpomalování zařízení nespokojeným zákazníkům z celého srdce omlouvá a nabízí výměnu baterie se slevou.

Apple vydal oficiální prohlášení ke kauze zpomalování telefonů v rámci prevence vypínání z důvodu chemicky stárnoucích baterií. Minulý týden vzaly internet útokem zprávy hlásající „Apple schválně zpomaluje vaše zařízení, aby vás přinutil si koupit nové“. Toto tvrzení je samozřejmě kompletně mimo mísu.

Většina technologických portálů se shodne, že jde o chytré řešení existujícího problému. Před několika lety se i nám stávalo, že se náš starší telefon při 10-15% nabití samovolně vypínal. Na druhou stranu je pravda, že by mohlo Cupertino své zákazníky informovat trochu lépe.

baterie

A Apple s tím zřejmě souhlasí. Vydal totiž oficiální prohlášení, ve kterém se omlouvá, že nedostatečně představil změny uvedené v iOS 10.2.1. Zdůrazňuje, že cílem nebylo zkrátit životnost produktů ani poškodit uživatelské zkušenosti.

Docílit chtěl pravého opaku a to se mu podařilo. Po aktualizaci přestaly chodit stížnosti na náhodné vypínání iPhonu 6 a starších modelů.

Li-ion baterie, které se osazují do našich zařízení, stárnou. Ani v tomto případě smrt neošálíme, ale můžeme ji zpomalit. V prohlášení Apple zdůraznil, že kromě počtu nabíjecích cyklů je důležitý také způsob nabíjení. Pokud telefon nabíjíte v horkém prostředí (například teplá a huňatá pohovka nebo deka), můžete tím zkrátit životnost baterie.

iphone

Výměna baterie se slevou a lepší transparentnost

Apple v rámci omluvy nabízí výměnu baterie se slevou. Přesné datum spuštění akce prozatím nevíme. Můžete si být ale jistí, že jakmile se nějaké podrobnosti dozvíme, budeme vás informovat jako první.

Zařízení, kterých se akce týká:

  • iPhone 6
  • iPhone 6 Plus
  • iPhone 6s
  • iPhone 6s Plus
  • iPhone SE
  • iPhone 7
  • iPhone 7 Plus

Začátkem roku 2018 se navíc očekává aktualizace, která by nám měla přinést větší množství informací o stavu naší baterie. Přesnější informace zatím nemáme. Možná bude funkce zahrnovat možnost optimalizace využití chemicky stárnoucí baterie. Určitě se ale o naší baterii dozvíme více informací než nyní.

iphone baterie

Mezitím si můžete přečíst komplexní informace o chemickém stárnutí baterií v oficiálním vyjádření českého zastoupení Applu.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.