imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Apple výrazně pročistil Shazam


Necelý rok po akvizici se Apple rozhodnul odstranit všechny služby třetích stran, které se neslučují s dlouhodobými plány společnosti.

Zhruba před rokem koupil Apple Shazam, jednu z nejoblíbenějších aplikací na identifikování hudebních skladeb. Nedlouho po akvizici odstranil všechny reklamy, které verze zdarma obsahovala. Od té doby se ale na první pohled nic nedělo.

Minulý týden pokračoval úklid menší aktualizací, která ovšem uváděla pouze „opravu chyb a vylepšení výkonu“. Přišlo se ale na to, že došlo k odstranění téměř všech SDK třetích stran, které Shazam používal.

Jmenovitě se jedná o AdMob, Bolts, DoubleClick, Facebook Ads, Facebook Analytics, Facebook Login, Inmobi, IAS, Moat a Mopub. Po aktualizaci zůstala pouze HockeyApp SDK od Microsoftu, pro což se nám nepodařilo najít uspokojivé vysvětlení. Verze aplikace pro Android zůstává nezměněná.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.