imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Apple Watch překonaly prodeje švýcarských hodinek


Poslední čtvrtletí nebylo jen nejlepšími třemi měsíci chytrých hodinek od Applu, během uplynulého roku se podařilo překonat i všechny rekordy. Jednou ze zajímavostí je i to, že Apple Watch předstihly celý trh se švýcarskými hodinkami.

O těchto informacích jsme se dozvěděli ze zprávy známé analytické společnosti Canalys, Apple totiž stále neposkytl konkrétní data k prodejům Apple Watch. Hodinky spadají do kategorie Ostatní, kde najdeme i Apple TV, AirPods či zařízení značky Beats. V další zprávě k nim přibude ještě HomePod. To však nezastavuje ostatní analytiky, kteří se snaží z poskytnutých dat vyzkoumat, kolik se jich skutečně prodalo. Pokud by byly jejich informace správné, Apple Watch dosáhly v roce 2017 neuvěřitelných úspěchů.

Podle společnosti Canalys se prodalo 18 milionů zařízení, což je meziroční nárůst o celých 50 %. Hned 48 % z prodaných 18 milionů přitom bylo Series 3, která se na trh dostala v září. Zbylých 52 % bylo dohromady u druhé generace a starších. 13 % zákazníků, kteří sáhli po nejnovějším modelu, zvolili i verzi s LTE. Důvodem takto nízkého procenta může být mimo jiné i fakt, že je služba poskytována jen v několika zemích světa.

I kdyby čísla nebyla úplně přesná, s jistou odchylkou se trefují. Další analytické společnosti se podělily i o svá data. Creative Strategies mluví o výsledku 17,4 milionu, Asymco pak říká 17,7 milionu. Vypadá to, že chytré hodinky jsou jednou ze skupin, jež zvládnou na jinak stagnujícím trhu rychle růst – minimálně v porovnání se smartphony, tablety, laptopy a desktopy. A Apple vše ideálně načasoval.

Stejně se k situaci vyjadřuje Francisco Jeronimo, analytik společnosti IDC, podle něj totiž Apple Watch v posledním čtvrtletí překonaly neskutečnou hranici – prodalo se jich více než všech švýcarských hodinek. Apple se tak stává největším výrobcem hodinek na světě, což je parádní výkon, jelikož první generace přišla teprve před třemi lety.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.