imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

apple watch

Apple Watch s digitální korunkou?


Když Apple nahradil v iPhonu 7 fyzické tlačítko za digitální, rozdělil uživatelskou základnu na dva tábory. Co by se stalo, kdyby to stejné provedl u Apple Watch? Existuje totiž reálná šance, že k tomu opravdu dojde.

K nahrazení fyzického tlačítka tím digitálním došlo již před dvěma roky, někteří uživatelé si na něj ovšem stále nemohou zvyknout. Inovaci umožňuje Taptic Engine, který vyvolává sofistikované vibrace, které v lidském mozku simulují pocit při zmáčknutí tlačítka.

apple watch

Fast Company oznámila na základě „zdroje s přímými znalostmi budoucích plánů Applu“, že některé příští Apple Watch přijdou s „pevným tlačítkem, které se nebude pohybovat nahoru a dolů, ale bude detekovat dotyk prstu“. Na hodinkách by měla být dvě tlačítka v digitální formě. Dokola se bude otáčet pouze digitální korunka a o haptickou odezvu by se staral právě Taptic Engine.

Takové řešení má minimálně dvě výhody. Zaprvé bude vnitřek hodinek hermeticky uzavřen a tím se docílí lepší vodotěsnosti. Zadruhé se ušetří nějaké místo a hodinky by se mohly osadit větší baterií (případně tenčím designem). Takový vývoj bereme všemi deseti, v tuto chvíli nám ale přeci jen vyhovují u Apple Watch spíše fyzická tlačítka.

apple watch

Zřejmě se chce Apple podobně jako u iPhonu zbavit fyzických tlačítek nadobro. Po nějaké době by pak mohla zmizet i ta digitální, jejichž místo by zaplnila dotyková vrstva po celé ploše, která by snímala dotyky a nahradila tak zbytečná tlačítka.

Zdroj: Fool.com

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.