imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

apple watch

Apple Watch umí nyní detekovat srdeční problémy s 97% přesností


Občas se objeví o Apple Watch nějaké nová studie a vždy nás mile překvapí, co všechno takové malé zařízení zvládne. V jedné z posledních například vyšlo najevo, že dokáže s nebývalou přesností detekovat srdeční problémy.

Minulý květen začali vývojáři aplikace Cardiogram spolupracovat s University of California na metodě detekce abnormálního srdečního rytmu na základě dat poskytovaných Apple Watch. Neuběhl ani rok a podle nedávno zveřejněné studie umí Apple watch s pomocí upravené neurální sítě detekovat problémy srdečního rytmu s vysokou přesností.

apple watch

Během výzkumu bylo prozkoumáno neskutečných 139 milionů tlukotů srdce 9750 účastníků. Výzkumníci využili pro vyhodnocení výsledků speciální neurální síť DeepHeart.

A výsledky mluví samy za sebe. Data poskytovaná od Apple Watch dokáží detekovat srdeční arytmii a poruchy srdečního rytmu s 97% přesností. Jedná se přitom o nejvážnější srdeční problémy. Kromě účastníků průzkumu pracovali výzkumníci také s pacienty, kterým byly diagnostikovány nějaké srdeční potíže. Výsledky překonaly přesnost zařízení KardiaBand, což je zařízení schváleno FDA.

apple watch

Jedná se o obrovský skok pro zařízení jako Apple Watch, ze kterých by se snadno mohlo stát zdravotnické zařízení. Výzkum byl zveřejněn v respektovaném magazínu JAMA Cardiology a představuje tak opravdový vědecký výzkum. Dokonce úspěšně prošel kritikou, což se povede jen 9 % průzkumů. Jedná se o první oficiální studii o použití chytrých hodinek ve zdravotnictví.

Tím to ale nekončí. Nyní se chce Cardiogram zaměřit na výzkum využití senzorů Apple Watch pro detekci dalších zdravotních potíží. Mezi kandidáty jsou vysoký krevní tlak, syndrom spánkové apnoe a diagnostika cukrovky v prvotním stádiu.

apple watch

Tyto výzkumy jsou pro Apple vysoce důležité, jelikož jednoho dne by mohly Apple Watch vydělávat více než samotný iPhone. Apple si také nedávno otevřel své vlastní zdravotnické zařízení. Čekáme na další postup…

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.