imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple Watch zvládnou rozpoznat počáteční fáze cukrovky


Chytré hodinky od Applu sice ještě oficiálně mezi zdravotnické přístroje nespadají, podle nedávné studie však aplikace Cardiogram pro Apple Watch zvládá s 85% úspěšností odhalovat počáteční fáze diabetu.

Apple Watch je jedničkou na trhu s chytrými hodinkami. Analytici tvrdí, že se chytrým hodinkám od Applu podařilo překonat i celý trh se švýcarskými hodinkami. Oficiálně však konkrétní data potvrzena nebyla. Je ale jasné, že si zákazníci Apple Watch nevybírají jen jako hodinky, ale i jako zařízení ke zdravějšímu životnímu stylu.

Hodinky zvládnou posloužit mnoha způsoby, jde o perfektního společníka pro sportovce, pro ty, kteří chtějí být v bezpečí a rádi by se vyhnuli všem kardiovaskulárním problémům, nebo prostě pro uživatele, kteří chtějí mít přehled o své aktivitě.

Podle studie University of San Francisco a vývojářů aplikace Cardiogram nyní zvládnou Apple Watch rozpoznat prvotní fáze cukrovky, což je jedná z nejrozšířenějších nemocí současnosti. Studie tvrdí, že 463 ze 14 tisíc účastníků mělo dosud nediagnostikovanou cukrovku.

Otázkou je, jak zařízení jen z měření tepu zvládne něco podobného rozpoznat. Odpověď poskytl Johnostn Hsieh:

Naše srdce je propojeno se slinivkou břišní skrz autonomní nervový systém. Jak se u lidí vyvíjí první fáze cukrovky, vzorec srdečního rytmu se znatelně mění. V roce 2015 ukázala Framingham Heart Study, že vysoký klidový tep a nízká variabilita srdečního tepu predikují vývoj diabetu během dvanáctiletého období. V roce 2005 ARIC study ukázala, že se v devítiletém období variabilita srdečního tepu snižuje rychleji u diabetiků než u nediabetiků.

Na základě dat z Cardiogramu a University of San Francisco vznikla DeepHeart, neuronová síť, jež pracuje s více než 200 miliony měření. Podle nich pak Apple Watch zvládnou správně diagnostikovat počáteční fáze diabetu s 85% přesností.

Aplikace Cardiogram je dostupná zdarma na App Storu.

Zdroj: App Advice

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.