imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple zakázal použití dvou chemikálií svým dodavatelům


Po vyšetření dvaadvaceti továren, Apple zákazal svým dodavatelům při výrobě používat dvě chemické sloučeniny, které považuje za nebezpečné. V osmnácti továrnách se přitom tyto látky doposud nepoužívali. Ve zbylých čtyřech se vyskytovali pouze v podprahovém množství.

Nezávisle na tom, Apple úplně zakázal jejich používání během výrobního procesu. Jednou z látek je benzol, který se používá jako čistidlo a druhou je n-hexan, který je využíván jako rozpouštědlo. Výrobci je používali při produkci Maců a iPhonů. Ještě v březnu požádali organizace China Labor Watch a Green America, aby Apple zamezil používání těchto chemikálií. Bezprostředně potom zahájil Apple vlastní vyřetřování, na jehož konci se rozhodl, i přes to, že bylo vše v pořádku a že koncentrace látek je nižší než dolní hranice zajišťující zdravé pracovní prostředí, zakázat jejich používání. Zákaz se vztahuje pouze na poslední fáze výrobního procesu.

Na stránkách Apple, věnujícím se ochraně životního prostředí, byl zveřejněný dokument, pod kterým je podepsána vícepresidentka pro enviromentalistiku Lisa Jackson:

Naše historie ukazuje, že elektrotechnický průmysl může využívat “zelenou” chemii. Nastal čas dělat vše ještě lépe a my tuto výzvu přijímáme. Budeme investovat do výzkumu nových materiálů a technologií. Sestavíme profesionální tým složený z vedoucích osobností zabývajících se bezpečnými chemikáliemi a prevencí znečištění. To vše proto abychom pokročili ve snaze o minimalizaci a nebo eliminaci přítomnosti toxínů v našich produktech i výrobních procesech našich dodavatelů. Plánujeme uspořádat setkání s našimi akcionáři, kde v otevřené diskuzy nalezneme nejlepší řešení.

Podle mě je velmi pozitivní, že se Apple vydal tímto směrem. Předtím jsme si ani nedokázal představit, že by zveřejnil o firmě tolik informací. To je vítaná změna a dobrý směr, co myslíte?

Zdroj: Verge . Obrázek: Apple.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.