imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iphone portrait lighting

Apple zdokonaluje Portrait Lighting pomocí opravdových umělců


Zhruba před rokem se v iPhonu poprvé objevil oblíbený fotografický mód Portrait. Letošní novinky představily novou funkci Portrait Lighting, kterou inženýři Applu zdokonalili s pomocí uznávaných umělců.

Jednou z nejvýraznějších nových funkcí iPhonu 8 Plus a iPhonu X je Portrait Lighting, díky kterému můžete pořizovat fotografie se stejnými efekty, jako kdyby byly pořízeny ve fotoateliéru. Stejně jako u Portrait módu se jedná o softwarové řešení a Apple nedávno pro BuzzFeed prozradil, že inženýři Applu provedli na toto téma rozsáhlý průzkum ještě před samotnými pracemi na funkci.

Nestudovali jsme pouze fotografování portrétů. Šli jsme až ke kořenům malování. – řekl Johnnie Manzari, designér lidského rozhraní Applu.

Pokud jste chodili do umělecké školy, pak víte, že tento obor funguje stejně jako ty ostatní: dlouhá studia jednoho předmětu. V tomto případě jde o anatomii, jelikož umění může být realistické pouze v případě, že si před samotným výtvorem autor pečlivě svůj subjekt prohlédne. Vše ostatní (znalosti, software) je druhořadé. Vývoj Portrait Lighting si prošel stejným procesem. Tým si pozval řadu známých malířů a fotografů a poznamenával si všechna místa, kde měly obrazy stejný efekt, jakého chtěl dosáhnout Apple.

iphone portrait lighting

K tomu byl zapotřebí velice rychlý fotoaparát a výkonný procesor. Díky tomu pak mohl software dosahovat změn v řádu milisekund. Nemluvíme zde přitom o jednoduchých efektech, ale o manipulaci s informacemi v obrazu. AR, Face ID a iPhone X, všechny tyto věci se zapříčinily o zrychlený vývoj fotoaparátu a procesoru, které nakonec přinesly ještě lepší výsledky.

iphone portrait lighting

Nikdy to není o tom udělat lepší fotoaparát. Jde o to, jaký fotoaparát můžeme vytvořit? Čím můžeme fotografii obohatit? […] Nejlepší způsob, jakým podle nás vytvořit fotoaparát, je ptaním se jednoduchých a základních otázek o fotografování. Co znamená být fotografem? Co znamená zachytit vzpomínku? Když začnete takto – a ne dlouhým seznamem možných funkcí – častokrát vám vyjde něco lepšího. Když odeberete veškeré složitosti, jak fotoaparát funguje, technologie zmizí. Lidé pak mohou využít veškerou svou kreativitu na zachycovaný moment. A tak získáte některé úchvatné fotografie.

Zdroj: BuzzFeed

Kreativní a unikátní řešení Applu nikdy nechyběla. Jedním z největších rozdílů mezi iPhonem X a ostatními iPhony je zmizení tlačítka Home. Na deset let života tohoto tlačítka jsme se podívali v samostatném článku.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.