imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

ARKit je na vrcholu už teď


Nejdůležitější aplikace, bez níž by byl celý ARKit prakticky zbytečný, bude brzy venku: virtuální plánovač rozložení nábytku od společnosti IKEA. Lepší praktické využití augmentované reality již asi neuvidíme.

Přestože tu byly dlouho jen dohady o tom, zda Apple naskočí na vlnu VR/AR, množily se diskuze o tom, k čemu by to vlastně bylo dobré. U VR je to jasné – prozkoumáváte nové světy, místa a hry (či sledujete filmy) a máte přitom pocit, že jste právě tam. Ale AR? Můžeme uznat, že je to dobré pro hry jako Pokémon GO, ale nikdo na nic skutečně lepšího nepřišel. Až na jedu výjimku:

Můžete si ve svém domě rozvrhnout umístění nábytku ještě předtím, než jej skutečně zakoupíte.

01_ARKit_is_already_on_the_top

To by řadě lidí značně ulehčilo život, protože snad každý alespoň jednou za čas chce nakoupit nějaký ten kus nábytku či doplňku do svého bytu. Na základě vlastních dlouholetých zkušeností můžeme odhadnout, že situace pak v osmi z deseti případů vypadá následovně:

Táta vezme pásmo ze své bedny na nářadí.

Táta změří příslušné místo s perfektní přesností.

Táta si zapíše údaje do sešitu na matematiku od svého dítěte (tužkou, pochopitelně).

Táta nažene celou rodinu do auta a všichni se vydají do obchodu s nábytkem.

Prvních třicet minut rodinka stráví ztracena v uličkách obchodu.

Během té doby se dějí dvě věci – zaprvé se rodiče snaží, aby jejich děti neskákaly po každé posteli, na kterou narazí; zadruhé má mamka v košíku již třináct věcí, které skutečně nepotřebuje.

Najdou kýžený kus nábytku, změří ho, všechno sedí, mohou domů!

Nábytek pochopitelně nejde úplně snadno narvat do auta, takže si s tím táta chvíli láme hlavu, ale nakonec vše nějak do kufru nacpe.

Doma se složí nábytek a jsou tři možné výsledky:

60% šance: Mámě se nelíbí barva/tvar/materiál/cokoliv jiného = musejí nábytek odvézt zpět.

30% šance: Táta zapomněl do svých výpočtů započítat plastovou krytku elektrické zástrčky a nábytek tak nesedí přesně = musejí nábytek odvézt zpět.

10% šance: Všechno je v pohodě a každý má radost.

02_ARKit_is_already_on_the_top

ARKit a IKEA celou akci značně zjednoduší. Pro výrobce nábytku již vše začalo vývojem aplikace alespoň po teoretické stránce. Koncept je jednoduchý – máte prostor, kam chcete dát nový kus nábytku, vezmete katalog a v rozšířené realitě pak vybraný kus nábytku do prostorou umístíte. Když se rozhodnete, že se vám zamlouvá, v aplikaci jej rovnou nakoupíte. Když se líbit nebude, tak hledáte dál.

Perfektní.

Pokud bude výsledné řešení alespoň z poloviny tak dobré jako současný otravný AR katalog, který mají ke stejnému účelu, budeme novou aplikaci milovat.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.