imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Atari vydalo legendární Roller Coaster Tycoon Classic na iOS


Pokud jste jako děti hráli na konci 90. let Roller Coaster Tycoon, tak pro vás máme dobrou zprávu. Atari nedávno vydalo tuto legendární hru pro platformu iOS. 

Hra vypadá naprosto stejně, jako původní, stará verze, jen je předělané ovládání tak, aby bylo uzpůsobeno pro dotykové displeje.

Pokud jste o této hře ještě neslyšeli, tak ve zkratce se jedná o strategický simulátor stavění zábavního parku. Ve hře lze postavit nespočet atrakcí (začínaje kolotočem, přes skluzavku až po extrémní horské dráhy typu Superman atd.). Hra má velice dobře provedený ekonomický model parku, a tak se lze podívat na nejrůznější grafy, křivky a propočty, jak na tom váš park vlastně je.

roll1

Nechybí samozřejmě najímání zaměstnanců, kteří uklízí odpadky, hlídají bezpečnost či rozveselují zákazníky atd. Ve hře je mnoho parků a dohrání hry do konce je téměř nemožné (pokud tedy nejste hard-core fanoušek :)).

Každý park má své typické vlastnosti a vzhled. Pro úspěšné odemčení dalších úrovní a dalších zábavních parků je nutné splnit nějaký ekonomický cíl. Většinou se jedná, že do tří let váš park musí navštívit stovky lidí a hodnota parku musí být taková či taková.  Zkrátka ve hře je vše, co bylo v původní verzi na konci 90.let.

roll2

Hra je za 5.99 euro dostupná pro iPhone i iPad. Pokud vás zarazila lehce vyšší cena tak máte pravdu. Hra není zrovna levná, ale osobně jsem si ji koupil hned první den, co vyšla. Za téměř 6 euro tak dostanete super nostalgickou hru, ve které si mnoho lidí může zavzpomínat na dětství.

Available_on_the_App_Store_0
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!