imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Autonomní auto Applu účastníkem dopravní nehody


Testování samo řiditelného automobilu Applu se krapet zvrtlo v dopravní nehodě. Nicméně na vině je podle zpráv druhá strana.

Nedávno jsme vás informovali o predikci Ming-Chi Kua, podle které by mohlo autonomní auto Applu debutovat za 5 let. Ne vše jde ale jako po másle, jelikož se automobil v srpnu střetl s jiným účastníkem provozu.

Podle zprávy se obě auta střetla v rychlosti zhruba 15 mph. Obě byla částečně poškozena, ovšem zraněn nebyl naštěstí nikdo.

Společnost testuje software pro autonomní automobily již od začátku roku 2017 a jde o vůbec první podobný incident. Testování probíhá na celkem 60 autech zároveň a netrpělivě čekáme na další vývoj tohoto projektu.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.