imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Awesome Screenshot – snímek obrazovky chytře


Zná to asi každý, kdo jen trošku pracuje s počítačem. V dnešní době to však není otázka jen počítačů, ale čím dál častěji také chytrých telefonů. Pokud tipujete, že mám na mysli snímek obrazovky, pak hádáte správně. V dnešní recenzi se podíváme na aplikaci s názvem Awesome Screenshot, která na to jde trošku chytřeji.

Awesome Screenshot je aplikace pro chytrou tvorbu a následnou snadnou úpravu snímků obrazovky. Dostupná je na App Storu nebo jako doplněk pro webové prohlížeče Google Chrome a Safari. Nově ji také můžete používat na vašem iPhonu. Pojďme však postupně.

Awesome Screenshot pro Mac

Jak sám název napovídá, jedná se aplikaci pro tvorbu screenshotu a podle prvního slova v názvu by to vše mělo jít, no řekněme, úžasně. Aplikace vám nabízí celkem tři možnosti jak snímek pořídit. První varianta vás ničím nepřekvapí. Jedná se o klasický výřez obrazovky, který si sami určíte. Druhá možnost je taková, že vám aplikace udělá snímek okna, jak můžete vidět na obrázku níže.

Screen-5

Poslední možností je, že aplikace provede snímek celé obrazovky. Nejspíše si teď říkáte, že aplikace neumí nic výjimečného. Ale opak je pravdou. Každý snímek, který vytvoříte, se vám otevře v novém okně. Nahoře v okně je sada nástrojů, díky kterým můžete snímek doladit. K dispozici je oříznutí, označení části snímku čtvercem, obdélníkem, kolečkem a elipsou. Dále šipka, čára, rozmlžení textu a v neposlední řadě i vložení textu. To vše v několika základních barvách. Poslední věc, kterou vám aplikace nabízí, je uložit snímek na iCloud, či hned zaslat odkaz, ať už mailem, přes Twitter nebo Facebook.

Snímek-obrazovky-2014-10-16-v 14.16.57

Awesome Screenshot pro Safari

Viditelná-částAplikaci můžete pořídit také jako doplněk internetového prohlížeče Safari. Tato varianta nabízí stejné funkce, které jsou popsané výše, ale přidává k tomu jednu velmi užitečnou funkci navíc. Awesome Screenshot umí pořídit snímek jakékoliv internetové stránky v celém rozsahu, ačkoliv vy na monitoru vidíte pouze jeho část. Právě tato funkce je pro mě osobně největším pomocníkem a důvodem, proč jsem po této aplikaci sáhl.

 

 

Awesome Screenshot pro iOS

S příchodem iOS 8 se změnilo spoustu věcí. Jako největší a nejpovedenější novinku vidím to, že konečně můžeme využívat aplikace třetích stran skrz celý systém. I to je důvod, proč aplikace Awesome Screenshot zavítala také na iOS. Pro získání snímku plochy budete stále muset používat klasickou zkratku pro vyfocení obrazovky. Ovšem pro pořízení snímku v Safari můžete využívat tuto aplikaci. Stačí si ji pouze stáhnout a poté si nastavit její používání v Safari. Aplikace umí vyfotit buď stejný obsah, který vidíte na vašem displeji, nebo, stejně jako u varianty výše, i neviditelnou část obsahu.

Screen

Awesome Screenshot je jistě velmi dobrá aplikace, která dokáže ulehčit a hlavně uspořit drahocenný čas a to věřím, že nejenom mně. Pro rychlý snímek a následnou jednoduchou editaci jsem nenarazil na lepší aplikaci a mohu vám ji jen doporučit. Pod textem přidáváme i pár snímků toho, co vše jde sestavit díky sadě nástrojů v této výborné aplikaci.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.