imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Background – Měňte své wallpapery za nové


Milujeme barevné, unikátní wallpapery ve vysokém rozlišení. Jestliže tomu tak máte i vy, budete milovat i následující aplikaci.

Rádi procházíme pozadí, která mají barvy a proporce v přirozené harmonii. Zejména od chvíle, kdy jsme začali používat zařízení od Applu. V Cupertinu vždy kladli na dokonalé wallpapery obrovský důraz. Proto také pravidelně informujeme i o pozadích, s nimiž vždy nová verze iOS přichází.

Objevili jsme jedinečné fotografie. A to ne několik, ale prakticky nekonečné množství fotek ve vysoké kvalitě. Před několika týdny jsme si stáhli aplikaci Background, aby nám pravidelně měnila pozadí na zamykací obrazovce. Aplikace se objevila nedlouho před tím a dosud jsme nic v takové kvalitě neviděli.

Hlavním konceptem je, že vidíte stream fotografií, jímž můžete donekonečna skrolovat níž a níž. Stačí jen najít ty nejkrásnější fotky. Na základě našich zkušeností zde najdete jen opravdu ostré, téměř perfektní obrázky s vysokým rozlišením. Co je ale důležitější, tak pokud některá fotka nebude perfektně sedět, nepodstatné části odpadnou a kompozice zůstane nedotčena.

Vedle skrolování máte ještě dvě další možnosti – natočit svůj telefon, abyste správně viděli hrany fotografie a klepnutím je pak můžete ukládat. Zpět ale k rozlišení: Přestože je aplikace zdarma, maximální rozlišení získáte pomoci platby v ní. Ideální scénář pro vyzkoušení.

Poznámka: Přestože jsme při původním používání neměli placenou verzi, fotky na našem iPhonu 7 vypadaly parádně. Když jsme ale po zakoupení prémiové verze obě fotky porovnávali, rozdíl byl pochopitelně zcela znatelný.

Stahujte aplikace Background z App Storu, placená verze vyjde na 99 Kč.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.