imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Background – Měňte své wallpapery za nové


Milujeme barevné, unikátní wallpapery ve vysokém rozlišení. Jestliže tomu tak máte i vy, budete milovat i následující aplikaci.

Rádi procházíme pozadí, která mají barvy a proporce v přirozené harmonii. Zejména od chvíle, kdy jsme začali používat zařízení od Applu. V Cupertinu vždy kladli na dokonalé wallpapery obrovský důraz. Proto také pravidelně informujeme i o pozadích, s nimiž vždy nová verze iOS přichází.

Objevili jsme jedinečné fotografie. A to ne několik, ale prakticky nekonečné množství fotek ve vysoké kvalitě. Před několika týdny jsme si stáhli aplikaci Background, aby nám pravidelně měnila pozadí na zamykací obrazovce. Aplikace se objevila nedlouho před tím a dosud jsme nic v takové kvalitě neviděli.

Hlavním konceptem je, že vidíte stream fotografií, jímž můžete donekonečna skrolovat níž a níž. Stačí jen najít ty nejkrásnější fotky. Na základě našich zkušeností zde najdete jen opravdu ostré, téměř perfektní obrázky s vysokým rozlišením. Co je ale důležitější, tak pokud některá fotka nebude perfektně sedět, nepodstatné části odpadnou a kompozice zůstane nedotčena.

Vedle skrolování máte ještě dvě další možnosti – natočit svůj telefon, abyste správně viděli hrany fotografie a klepnutím je pak můžete ukládat. Zpět ale k rozlišení: Přestože je aplikace zdarma, maximální rozlišení získáte pomoci platby v ní. Ideální scénář pro vyzkoušení.

Poznámka: Přestože jsme při původním používání neměli placenou verzi, fotky na našem iPhonu 7 vypadaly parádně. Když jsme ale po zakoupení prémiové verze obě fotky porovnávali, rozdíl byl pochopitelně zcela znatelný.

Stahujte aplikace Background z App Storu, placená verze vyjde na 99 Kč.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.