imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Balíček iWork nyní podporuje Dark Mode


Chvíli před oficiálním vydáním macOS Mojave přichází podpora Dark Modu pro kompletní kancelářský balíček Applu iWork. A vypadá opravdu skvěle!

Včera večer se na uživatele strhla vlna aktualizací. Konečně oficiálně vyšel iOS 12 a brzy poté následovala úplně nová aplikace Shortcuts, díky čemuž přibyla podpora také pro celou řadu aplikací třetích stran. A tím nekončíme: přivítejte nejnovější vydání balíčku iWork pro iOS a macOS!

Největším lákadlem nové verze iOS je zmíněná aplikace Shortcuts a funkce Dynamic Type (která mění fonty na základě systémového nastavení). Nový macOS pak přináší funkci, na kterou čekáme už od prvního představení verze Mojave.

Řeč je samozřejmě o Dark Modu a předem musíme říci, že se čekání vyplatilo. Tmavý mód vypadá úchvatně ve všech aplikacích, zejména u Keynote. Já osobně používám tyto aplikace několik hodin denně a často i večer. Šetrná obrazovka k očím je tedy vítaným společníkem. Níže naleznete pár screenshotů na ukázku.

Pages
Numbers
Keynote

Keynote obdržela nové tvary, podporu Continuity Camera a zaznamenávání hlasu. Numbers zvládají navíc inteligentní třídění, díky kterému bychom měli být schopni organizovat celé tabulky pomocí pouhých pár klinutí.

Aktualizaci naleznete v Mac App Storu.

Poznámka: aktualizace je dostupná pouze pro uživatele macOS Mojave, tedy pouze pro ty, kteří používají její beta verzi. Oficiální vydání ovšem není daleko.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.