imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Bartender aneb uklízíme menu bar


Je vaše obrazovka plná různých ikon? S touto aplikací si je můžete snadno uspořádat.

Diskuze na téma pořádku a Applu probíhají neustále, já ale vždy tvrdím, že když Apple zvládl vytvořit tak sofistikovaný hardware a software, měli byste v něm udržovat nějaký pořádek. Pro mě to znamená mít organizovanou strukturu adresářů, sladěné ikony v Docku, kvalitní aplikace, minimalistickou plochu a podobné detaily.

Takový dům čistotu opravdu potřebuje…

Jedním z takových detailů je také menu bar. Klasicky na něm naleznete ikony hodin a baterie, Spotlight a Siri. Přidat si do něj můžete také miliony dalších ikon podle svého gusta.

Mnoho těchto ikon se ovšem nepoužívá a ikony běžících aplikací byste tak měli ukládat spíše do Docku. Malé ikony by se totiž mohly klidně rozšířit až do poloviny obrazovky a posléze byste požadovanou aplikaci hledali zbytečně dlouho.

To se ale může změnit, pokud investujete do aplikace Bartender.

Aplikace je naprosto jednoduchá. Vyobrazí kompletní seznam systémových a dalších aplikací v menu baru a ty si můžete následně uspořádat, schovat, nebo kompletně odebrat. Pokud je schováte, lze je posléze zobrazit kliknutím na nastavitelnou ikonu Bartenderu.

Aplikace poskytuje další spoustu různého nastavení pro ještě pohodlnější používání. Nejlepší na celé věci je ale ten pocit z čistého menu baru, který vypadá přesně tak, jak chcete.

Stránky vývojáře.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.